Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3083
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmarł Michał Klaus

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 1 marca 2010, 14:52
Aktualizacja: 14:53
Autor: red
W wieku 70 lat zmarł pedagog, muzyk, chórmistrz i kompozytor – Michał Klaus.

Michał Klaus był doskonałym pedagogiem, muzykiem, chórmistrzem i kompozytorem. Posiadał talent, profesjonalizm i pasję artystyczną. Był człowiekiem wrażliwym, wiernym swoim poglądom, a to sprawiało, iż ślad swojej wyjątkowości pozostawiał w wieloletniej aktywności muzycznej i sercach swych wychowanków. Jego przedwczesna śmierć oznacza, że środowisko muzyczne poniosło bolesną stratę.

Rodzinie Michała Klausa wyrazy najgłębszego współczucia składa dyrektor, kadra, opiekunowie artystyczni oraz wszyscy przyjaciele Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych".
Wszyscy, którym drogi był Mistrz, spotkają się 4 marca 2010 roku o godzinie 18.30 na mszy świętej w jego intencji, w Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Św. na Podzamczu.

Wszyscy lubili Pana Michała. Potrafił sobie zjednywać sympatię i życzliwość otoczenia. Świetny muzyk, nauczyciel, znakomity człowiek, zawsze z życzliwością patrzył na swych wychowanków, służył im pomocą, doświadczeniem.

Po śmierci małżonki - Krystyny Klaus, cztery lata temu, wyjechał do swej córki do Kołobrzegu, już wówczas odczuliśmy wielki brak obecności naszego Mistrza. Podczas ferii zimowych odwiedził Michała przyjaciel, wieloletni współpracownik - Waldemar Polowy. Radość Michała była olbrzymia - opowiadał Pan Polowy - gdy wspominaliśmy wspólne koncerty i podróże artystyczne Zespołu.

Do Wałbrzycha planował przyjechać w czerwcu, na uroczyste obchody jubileuszu Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych", z którym był związany od 1955 roku, czyli od momentu jego powstania. Bardzo cieszył się z planowanego spotkania z Zespołem, miastem i jego mieszkańcami, a nade wszystko z przyjaciółmi i wychowankami. Nie zdążył, nie będzie nas mógł oklaskiwać i cieszyć się z kontynuacji jego dzieła.

Ubolewamy nad tym, że musimy pożegnać wspaniałego człowieka. Wyrazy uznania za wszystko, co uczynił dla naszego miasta i wielu pokoleń wychowanków wyrazimy 4. czerwca 2010 roku dedykując Jemu - MICHAŁOWI KLAUSOWI Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych".

Arkadiusz Simm
Dyrektor ZPiT "Wałbrzych"

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group