Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5727
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Zmiany na Słonecznej

Środa, 28 września 2022, 14:26
Autor: opr. PAW
REGION, Szczawno-Zdrój: Zmiany na Słonecznej
Fot. print screen
Mieszkańcy Szczawna–Zdroju pytają władze samorządowe uzdrowiska co się dzieje na ulicy Słonecznej, że droga zawężana jest do jednego pasa jezdni.

Zastępca burmistrza Marek Ćmikiewicz wyjaśnia tę sytuację.

- Przebudowa ulicy Słonecznej to zadanie inwestycyjne realizowane w ramach dużego zadania, które przewiduje m.in. przebudowę Placu Wolności, przebudowę ulicy Lipowej, parkingu przy szkole podstawowej, ulicy Wczasowej i Kwiatowej i księdza Jerzego Popiełuszki - tłumaczy Marek Ćmikiewicz. - To zadanie jest dofinansowane ze środków rządowych i środków własnych. Konkretnie przebudowa ulicy Słonecznej ma na celu poprawę bezpieczeństwa, zarówno kierowców, jak i pieszych. Należy pamiętać, że dobiega końca budowa obiektu szkolno-przedszkolnego i dlatego musimy maksymalnie to bezpieczeństwo w rejonie szkoły i przedszkola zapewnić.

Według słów zastępcy burmistrza, parametry ulicy Słonecznej zostaną dostosowane do potrzeb tego obiektu i prawa strona zostanie przeznaczona do parkowania pojazdów i dzięki temu zwiększy się w tym rejonie znacznie ilość miejsc parkingowych.

- Z tego obiektu będzie korzystać około 600 dzieci plus kadra nauczycielska - dodaj burmistrz Marek Fedoruk. - Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze i stąd taka decyzja i podjęte działania.

Twoja reakcja na artykuł?

10
43%
Cieszy
3
13%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
13%
Złości
5
22%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group