Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 5449
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zmiany na Sobięcinie

Niedziela, 16 stycznia 2022, 6:35
Autor: PAW
Wałbrzych: Zmiany na Sobięcinie
Fot. red
Wałbrzyska dzielnica Sobięcin należy do tzw. starych dzielnic i jest tam bardzo wiele do zrobienia.

Mieszkańcy Sobięcina nie mogą się doczekać remontu ulicy 1 Maja, która jest utrapieniem dla kierowców, ale również dla mieszkańców bloków bezpośrednio sąsiadujących z jezdnią. Trwają prace podziemne, wymieniane są instalacje, ale nie widać na razie efektów związanych z pracami przy wymianie nawierzchni.

- Z mozołem ta ulica się realizuje. Główne prace prowadzone są pod ziemią. Czekamy na ostateczne pozwolenia, by wykonawca mógł przystąpić do prac na powierzchni - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Ten rok na pewno będzie skoncentrowany na tym zadaniu. Ma to być zrealizowane do połowy 2023 roku.

Sobięcin może liczyć również na inne prace. Stworzona zostanie ścieżka rowerowa, która będzie przebiegać przez cały Sobięcin i docelowo ma prowadzić do ulicy Sikorskiego i aż do granic miasta. Nie wiadomo czy ścieżka będzie realizowana na odcinku serpentyn, bo GDDKiA z tego odcinka się wycofała. Parking przy ZAZ "Victoria" nadal będzie istniał, ale nowe miejsca parkingowe mają powstać na terenie PSP nr 17.

- Na terenie tej szkoły prowadzona jest wielka i kosztowna inwestycja związana z przebudową sali gimnastycznej - kontynuuje prezydenet. - To jest inwestycja wyczekiwana przez dzieci i rodziców na Sobięcinie. Na tzw. Palestynie będziemy kontynuować rozbiórki budynków, które nie nadają się do zamieszkania. Na ulicy 1 Maja wyremontujemy jeden z budynków z około 40 mieszkaniami komunalnymi w wysokim standardzie. Będzie to stara kamienica, która zostanie poddana rewitalizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

27
54%
Cieszy
13
26%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
8
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group