Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmiany w piłkarskim "Górniku"

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 9 marca 2017, 8:31
Aktualizacja: 9:14
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Poprawa wizerunku, poprawa sytuacji finansowej i oczywiście poprawa wyników sportowych – to plany piłkarskiego "Górnika", o których mówili wczoraj podczas konferencji prasowej członkowie zarządu klubu.

- Najważniejsza rzecz, którą staraliśmy się zrobić w ciągu ostatnich kilku tygodni to budowa stabilizacji finansowej i uzyskanie postanowienia sądu o zawarciu z wierzycielami układu. Postanowienie uzyskaliśmy 1 marca. W ciągu najbliższych dwóch tygodni się uprawomocni. Jest powszechna zgodna wierzycieli na to, żeby dać klubowi szansę na oddłużenie. To stwarza nam możliwość znacznie spokojniejszego funkcjonowania. Znamy nasze zobowiązania. Wierzyciele wiedzą na jakich warunkach będziemy je spłacali. Daje to namiastkę komfortu, że to wszystko co zaplanujemy, wszystko co będziemy robili w oparciu o środki jakie uzyskamy jest możliwe do zrealizowania. Prowadzimy rozmowy z wieloma sponsorami. Dzisiaj ta grupa sponsorów nie jest zbyt liczna. Przed nami jest zadanie jej odbudowania. Mamy pozytywny sygnał z miasta, jest decyzja o przyznaniu nam w ramach pierwszego konkursu do którego przystąpiliśmy dotacji na szkolenie dzieci i młodzieży. Przystąpimy też do następnego konkursu, który w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu dni będzie rozpisany. Ruszamy też z inicjatywą pozyskiwania środków w ramach "Klubu Stu" - powiedział Czesław Grzesiak - prezes piłkarskiego "Górnika".

Liczący w tej chwili kilkanaście osób prywatnych i firm "Klub Stu" został powołany w celu pozyskiwania środków finansowych, dzięki którym piłkarski "Górnik" będzie mógł ustabilizować swoją sytuację finansową, oraz podnieść poziom sportowy zawodników. Klub zrzesza osoby i firmy, które poprzez zadeklarowane, comiesięczne wpłaty w wysokości co najmniej 100 złotych wspomogą "Górnika". Osoby wspomagające mogą liczyć na dwa karnety uprawniające do uczestnictwa w meczach "Górnika" i imprezach organizowanych dla członków "Klubu Stu". Przedsiębiorcy mają możliwość promocji swojej firmy poprzez publikację własnego logo na stronie internetowej "Górnika", oraz na organizowanych przez niego imprezach.

Równie ważną kwestią jest poprawa wizerunku "Górnika". Służyć temu ma między innymi integracja i skupianie jak największej ilości osób wokół klubu. W chwili obecnej prowadzone są rozmowy z kibicami, którzy prawdopodobnie powórcą na stadion. Trwają też prace zmierzające do podniesienia efektów pracy szkoleniowej i organizacyjnej. Zmieniona zostanie strona internetowa "Górnika". Znajdzie się na niej dużo więcej informacji dla kibiców i sympatyków klubu.

- To co staramy się robić od dwóch-trzech tygodni to uporządkowanie kadry trenerskiej. Będziemy się starali wzbogacić kadrę trenerską o materiały szkoleniowe i dodatkowe szkolenia. Chcemy popisać umowę z Zagłębiem Lubin i czerpać z materiałów szkoleniowych, które oni mają. Jeżeli chodzi o poszczególne drużyny, to wystartujemy w dziewięciu klasach rozgrywkowych, od III Ligi poczynając, junior starszy, dwie grupy juniorów: młodszy i terenowy, drużyna trampkarzy, dwie drużyny młodzików, drużyna orlików - to są drużyny, które będą uczestniczyły w regularnych rozgrywkach. Ponadto w ramach Akademii jest grupa, która rozgrywa mecze organizowane zarówno przez nas jak i inne Akademie czy organizacje. Kolejna sprawa to kwestia zawodników. W poszczególnych grupach wiekowych w dalszym ciągu kompletujemy składy. Problemem jest widownia. Chcemy odbudować widownię. Odbudowanie widowni jest możliwe tylko wtedy, kiedy stworzy się społeczność wokół klubu. Grupą, którą chcemy przyciągnąć do klubu są wszyscy oldboje, zawodnicy, którzy występowali w "Górniku". Chcemy, żeby przychodzili na mecze, żeby nas reprezentowali, chcemy się z nimi spotykać przy różnych uroczystościach, które będziemy organizowali - powiedział Czesław Grzesiak.

Pierwszy mecz rundy wiosennej piłkarski "Górnik" rozegra u siebie 19 marca. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół Falubaz Zielona Góra. Bilety normalne w cenie 10 złotych i ulgowe dla młodzieży w wieku 13-18 lat w cenie 5 złotych są do nabycia w siedzibie klubu lub w kasie przy stadionie na 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Darmowe wejście na stadion mają dzieci i młodzież do 13 roku życia - oczywiście pod opieką osoby dorosłej, seniorzy powyżej 70 roku życia i kobiety. Karnet na rundę wiosenną, obejmującą 8 meczów to wydatek rzędu 60 złotych.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~haha 9-03-2017 9:16
POWODZENIA!!!! ALE TEN W OKULARACH TO CHYBA NIE ZBYT ZAINTERESOWANY GÓRNIKIEM!!!
~ssw 9-03-2017 13:15
Ten wrzód należy wyciąć a nie reanimacji. Górnik to trup i zakładów miasta. Nikt szanujący swoje dobre imię nie powinien wspierać klubu kolesi i bezzębnych lujów.
~ssw 9-03-2017 13:42
Ten wrzód należy wyciąć a nie reanimacji. Górnik to trup i zakładów miasta. Nikt szanujący swoje dobre imię nie powinien wspierać klubu kolesi i bezzębnych lujów.
~aldi 9-03-2017 15:28
najlepsza zmiana dla tego klubiku bedzie rowiązanie go !
~Nasz KaeS 9-03-2017 18:21
Nadchodzą dobre czasy dla Górnika, nadejdzie wiosna, z nią lepsze czasy...
~Asia 9-03-2017 19:19
Nie ma górnika
~Rodzic 9-03-2017 20:18
Bedziemy sie starali wzbogacić kadrę trenerską. Zatrudniliśmy...........ze Swiebodzic do pracy z dziećmi. Przecież nikt normalny nie bedzie pracował w Górniku. KLUBOKAWIARNIO TRWAJ
~kawosz 9-03-2017 20:18
Klubokawiarnia i tyle.
~Ja 9-03-2017 20:30
Asia to sfrustrowany impotent
~ 9-03-2017 22:28
SSW skąd tyle jadu i złości coś ci sie w życiu udało
~ 10-03-2017 8:02
Michalaki to chyba wypowiedzieć się nawet nie potrafią, ich inteligĘtne miny mówią wszystko:) poprawa wizerunku...... BUhhaahhahahaha
~Tomek 10-03-2017 9:43
Witam. Patrząc na młodych chłopaków to o poprawie ciężko mówić. Jeden prezes w koszuli,reszta ... I kolega po walce .....z plastrem na twarzy...
~Tomek 10-03-2017 9:49
Witam. Patrząc na młodych chłopaków to o poprawie ciężko mówić. Jeden prezes w koszuli,reszta ... I kolega po walce .....z plastrem na twarzy...
~żul 16-03-2017 21:34
Dziękujemy Asi co w burdelu światło gasi...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group