Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 3401
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znaj swoje prawa

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 24 marca 2010, 16:07
Aktualizacja: 19:45
Autor: Dominika Krawczyk
Zofia Dębna
Fot. Dominika Krawczyk
Każdy w życiu choć raz znalazł się w sytuacji, w której niezwykle pomocna byłaby znajomość przepisów prawa cywilnego. Nie każdy jednak wie, gdzie wtedy szukać porady. Tymczasem bezpłatną pomoc uzyskać można w siedzibie Federacji Konsumentów.

Federacja to niezależna organizacja pozarządowa, której głównym celem jest ochrona indywidualnego konsumenta. Przez blisko 30 lat działalności, służy nieodpłatnie radą i pomocą wszystkim, którzy się do niej zgłoszą.

- Konsumentem, w myśl ustawy, jest osoba fizyczna, która nabywa dobra od osoby prawnej - wyjaśnia Zofia Dębna, prezes wałbrzyskiego oddziału Federacji. - W tym roku na zlecenie ministra gospodarki, FK przeprowadziła badania odnośnie handlu w internecie. Okazało się, że ze znajomością przepisów nie jest najlepiej, dlatego będziemy starali się tę lukę wypełnić.

Bezpłatne porady to nie wszystko. W trudniejszych sprawach prawnicy podejmują bezpośrednie interwencje u sprzedawców i producentów, wskazują na nieprawidłowości w sposobie załatwienia reklamacji, powołują się na właściwe przepisy uzasadniające roszczenia klientów. W skrajnych wypadkach piszą pozwy i prowadzą sprawy sądowe w imieniu konsumentów, najpierw próbując rozstrzygnąć spór przed polubownym sądem konsumenckim, a w ostateczności przed sądem powszechnym.

Wałbrzyski oddział mieści się przy ulicy Mickiewicza 7/2 i czynny jest od wtorku do czwartku pomiędzy 10.00 a 15.00. Można również zgłaszać swoje problemy w Szczawnie Zdroju, przy ulicy Wojska Polskiego 4a. Ten punkt jest otwarty we wtorki i środy od 16.00-18.00.

- W środy dyżur pełnią prawnicy Federacji, dlatego dobrze jest się wcześniej umówić osobiście lub telefonicznie, pod numerem: 74/ 842-33-77 - informuje Zofia Dębna. - Rocznie mamy półtora tysiąca różnych pism, interwencji i spraw, w których pomagamy. Jest tego dużo - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group