Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3689
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Znalazłam portfel!

Środa, 16 grudnia 2009, 16:39
Aktualizacja: Czwartek, 17 grudnia 2009, 8:03
Autor: SBorewicz
Tak zakomunikowała 60–latka stróżom prawa tydzień temu. Tylko przypadek sprawił, że wczoraj na policję zgłosiła się właścicielka.

Godz. 12.00; starsza pani wraca ze spaceru. Nagle, na ulicy Okrężnej dostrzega portfel. Postępuje bardzo uczciwie, bo zanosi znalezisko do komisariatu policji. Jak się okazuje, portfel jest wypełniony sporą ilością gotówki. Policja zaczyna poszukiwać właściciela pularesu.

Tymczasem wczoraj do komisariatu przychodzi 84-letnia kobieta, mieszkanka Szczawna-Zdroju i zapłakana zgłasza, że pożyczyła swojej znajomej 2 tys. złotych, które ona miała jej spłacać w comiesięcznych ratach. Niestety, znajoma słowa nie dotrzymuje, a do tego wszystkiego 84-latka opowiada, że zgubiła portfel ze gromadzonymi przez 20 lat oszczędnościami swojego życia. Starsza pani wyjątkowo precyzyjnie opisuje swój zagubiony portfel oraz dokładnie wymienia kwoty zgromadzonych w nim pieniędzy.

Portfel właścicielce przekazano w obecności 60-latki. Obie panie były bardzo zadowolone - jedna z faktu, że znalazła pieniądze i mogła pomóc innemu człowiekowi, a druga, że odzyskała 20-lat swoich oszczędności i trafiła na uczciwego człowieka.

Teraz policjantom pozostanie jedynie konsekwentnie prowadzić czynności dochodzeniowe, które pozwolą na odzyskanie przywłaszczonych pieniędzy przez znajomą sąsiadkę 84-latki.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group