Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Znamy laureatów

Wtorek, 24 września 2019, 8:41
Aktualizacja: Środa, 25 września 2019, 8:36
Autor: red
Wałbrzych: Znamy laureatów
Fot. organizatorzy
IV Festiwal małych Prapremier, organizowany przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, dobiegł końca. Spektakle konkursowe oceniało jury profesjonalne oraz jury dziecięce, składające się z uczniów PSP nr 28 w Wałbrzychu.

A oto werdykty.
JURY PROFESJONALNE IV Festiwalu małych Prapremier w składzie: Jacek Sieradzki, Marzenna Wiśniewska, Mateusz Mirowski po obejrzeniu w dniach 15-20 września 2019 r. siedmiu spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:

• Grand Prix za najlepsze przedstawienie w wysokości 7.000 zł, ufundowane przez Prezydenta Wałbrzycha oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS dla Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach za spektakl Pod adresem marzeń.

• nagrodę za tekst lub adaptację tekstu w wysokości 2.500 zł, ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS dla Katarzyny Błaszczyńskiej za Stasia i Złą Nogę, adaptację komiksu Tomasza „Spella” Grządzieli. Spektakl jest koprodukcją Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum oraz Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego.

• nagrodę za reżyserię w wysokości 2.500 zł dla Marka Zákosteleckiego za spektakl Pod adresem marzeń Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Intencją jury jest docenienie tą nagrodą spójnej wizji inscenizacyjnej przedstawienia wyrażonej w reżyserii, scenografii oraz projektach kostiumów i lalek.

• nagrodę za scenografię w wysokości 2.500 zł ex aequo dla Mirka Kaczmarka za spektakl Motyl Wrocławskiego Teatru Lalek oraz Mariki Wojciechowskiej za spektakl Fru-Fru Olszyńskiego Teatru Lalek.

• Jury postanowiło nie przyznać nagrody za muzykę.

• nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w wysokości 1.000 zł dla Anny Koniecznej za rolę Emilia w spektaklu Morze ciche Teatru Nowego w Zabrzu.

• nagrodę za najlepszą rolę męską w wysokości 1.000 zł dla Michała Rolnickiego za rolę Złej Nogi w spektaklu Staś i Zła Noga Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum oraz Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego.

Ponadto jury przyznało trzy wyróżnienia honorowe w postaci dyplomów: dla Łukasza Zaleskiego za reżyserię spektaklu Morze ciche Teatru Nowego w Zabrzu oraz dla Andrzeja Kuby Sielskiego i Andrzeja Skorodzienia za role w spektaklu Pod adresem marzeń Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

JURY DZIECIĘCE przyznało dwie nagrody ex aequo za najlepsze przedstawienie w wysokości 1.000 zł dla każdego spektaklu – nagrody ufundowane przez Fundację Edukacji Europejskiej – Teatrowi Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach za spektakl Pod adresem marzeń oraz Śląskiemu Teatrowi Lalki i Aktora Ateneum i Teatrowi Śląskiemu im. St. Wyspiańskiego za spektakl Staś i Zła Noga.

Dodatkowo podczas Festiwalu Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP przyznała Dyplom Honorowy Annie Koniecznej za rolę Emilia w spektaklu Morze ciche Teatru Nowego w Zabrzu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group