Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1780
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znamy zwycięskie projekty Dolnośląskich Małych Grantów

Wiadomości: REGION
Środa, 8 listopada 2017, 15:01
Aktualizacja: 15:05
Autor: red
Fot. organizatorzy
Do pierwszej edycji Dolnośląskich Małych Grantów zgłoszono aż 472 projekty z całego województwa. Komisja wybrała 45 najlepszych, które zostaną dofinansowane łącznie kwotą około 200 tys. złotych.

Dolnoślązacy ze wszystkich 5 rejonów, na jakie podzielono województwo, zgłosili blisko pół tysiąca projektów na kwotę ponad 2 mln złotych. Olbrzymie zainteresowanie programem Małych Grantów przerosło oczekiwania organizatorów.
− Już po pierwszej edycji możemy stwierdzić, że istniała duże zapotrzebowanie na taki program jak Dolnośląskie Małe Granty – mówi marszałek Cezary Przybylski. – Szczegółowe analizy wyników jeszcze przed nami, ale już wiemy, że mieszkańcy Dolnego Śląska stawiają na działalność wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, upowszechnianie kultury fizycznej oraz działania na rzecz dzieci i młodzieży. - Dlatego podjęliśmy decyzję, że na kolejną edycja, która odbędzie się w pierwszej połowie 2018 samorząd województwa przeznaczy pół miliona złotych.

Dolnośląskie Małe Granty to program kierowany do wszystkich mieszkańców naszego regionu, głównie do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. Do tej pory samorząd realizował inicjatywy obywatelskie w ramach konkursów dla organizacji pozarządowych oraz budżetu obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk. W obu przypadkach o finansowanie swoich pomysłów mogły się starać zarejestrowane podmioty pozarządowe – przede wszystkim stowarzyszenia i fundacje.

Okręg wałbrzyski

1. Akademia Lokalnych Liderów promocji. W rejonie wałbrzyskim najlepsza okazała się być Akademia Lokalnych Liderów Promocji. Liderzy projektu planują zorganizować w Szczawnie-Zdroju warsztaty dla 12-14 osób lokalnych liderów społecznych oraz przedsiębiorców, na których wspólnie opracują materiały promujące ich miasto. Bezpośrednimi odbiorcami efektów realizacji projektu będą też osoby do których trafi publikacja zawierająca efekty pracy grupy lokalnych liderów wypracowane podczas warsztatów.

2. Świdnickie Forum Kobiet
3. Dolnośląski Młody Mistrz – warsztaty dla sportowców i rodziców
4. Niezwykła historia - zwykłych ulic
5. Monitoring obywatelski
6. Jesienne warsztaty w parku w Morawie - wymiana doświadczeń i radość z pracy na rzecz ochrony i utrzymania dziedzictwa przyrodniczego.
7. AMS lubi matematykę
8. Jak to się dzieje, że robot robi to co chcemy – wprowadzenie do sterowania mechanizmem robota
9. Mikołajkowe seminarium wyjazdowe Karate Kyokushin.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group