Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4393
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Znana wałbrzyska para za kratami więzienia

Sobota, 15 czerwca 2024, 8:03
Aktualizacja: 10:01
Autor: red
Wałbrzych: Znana wałbrzyska para za kratami więzienia
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci wydziału kryminalnego wałbrzyskiej komendy zatrzymali w minioną środę po południu 57–latka i 34–latkę, podejrzanych o zlecenie podpalenia trzech ciągników siodłowych, naczepy oraz kontenera, których wartość przekroczyła półtora miliona złotych. Mundurowi do sprawy zabezpieczyli m.in. luksusowe pojazdy należące do podejrzanych. Ich łączna wartość to 1 mln 880 tys. złotych. Wałbrzyszanie decyzją sądu na dwa najbliższe miesiące już trafili do aresztu.

Cała historia dotyczy zdarzenia z 2022 roku, kiedy to 18 czerwca około godziny 1:20 na ulicy Długiej w Wałbrzychu doszło do dużego pożaru w wyniku, którego doszczętnie spłonęły trzy ciągniki siodłowe, naczepa oraz jeden wolnostojący kontener na makulaturę. Już wtedy wstępna ocena biegłego wskazywała na umyślne podpalenie.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci prowadzili długotrwałe działania operacyjne i dochodzeniowo-śledcze, gromadząc przy tym różnego rodzaju materiał dowodowy. Pierwsza osoba została zatrzymana do sprawy jeszcze w zeszłym roku i usłyszała zarzuty związane ze zniszczeniem mienia wielkiej wartości. Zgodnie z polskim Kodeksem karnym, sprawca takiego czyny może się spodziewać kary pozbawienia wolności do 5 lat. Funkcjonariusze nie poprzestali na tym i kontynuowali ciężką pracę, co ostatecznie przyniosło pożądany efekt. W sprawie pojawili się kolejni świadkowie, a nowy materiał dowodowy pozwolił na ostateczne zatrzymanie przy ul. 1-go Maja na Sobięcinie małżeństwa, które jest podejrzane o zlecenie i kierowanie procederem przestępczym.

Wartość mienia, które spłonęło w 2022 roku, przekroczyła półtora miliona złotych. Olbrzymie straty wynikające z pożaru są jednym z powodów zabezpieczenia luksusowych pojazdów oraz koparki, które należą do podejrzanych. Zatrzymane osoby zostały przedwczoraj doprowadzone do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszały zarzut związany z podżeganiem do popełnienia przestępstwa, jakim jest zniszczenie mienia. Następnie para stanęła przed obliczem sądu, który to wczoraj przed południem podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych dwumiesięcznego aresztu, izolując ich tym samym od reszty społeczeństwa.

Należy podkreślić, że to nie pierwszy kontakt zatrzymanych z organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Już w 2022 roku informowaliśmy o ich zatrzymaniu i tymczasowym aresztowaniu do innej sprawy kryminalnej. Obecnie prowadzone śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Policyjna akcja zakończyła się sukcesem dzięki długotrwałej i nieustającej pracy wałbrzyskich funkcjonariuszy. Zatrzymani zostali przewiezieniu do aresztu, gdzie będą czekać na dalsze procedury prawne, a zabezpieczone mienie pozostanie w dyspozycji sądu. Determinacja i skutecznie wykonane czynności przez śledczych spowodowały, że mimo upływu czasu, sprawcy przestępstw będą pociągani do odpowiedzialności i nie mogą spać spokojnie.

Twoja reakcja na artykuł?

132
83%
Cieszy
6
4%
Hahaha
1
1%
Nudzi
3
2%
Smuci
5
3%
Złości
12
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group