Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5632
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Znikająca "Palestyna"

Sobota, 29 kwietnia 2017, 11:26
Aktualizacja: Czwartek, 4 maja 2017, 16:37
Autor: PAW
Wałbrzych: Znikająca "Palestyna"
Fot. Robert Bajek
Już wkrótce rozpoczną się pierwsze rozbiórki budynków w dolnej części Sobięcina, czyli na tzw. "Palestynie".

- Niektóre budynki zostały już opróżnione, znaleźliśmy mieszkania dla lokatorów i możemy zacząć wyburzanie - mówi prezydent Roman Szełemej. - Na razie mówimy o trzech budynkach, ale w kolejnych miesiącach taki sam los czeka kilka następnych. Spotkamy się wkrótce z mieszkańcami dolnej części Sobięcina i będziemy rozmawiać o przyszłości tej części miasta.

Jak przyznał prezydent, tempo wyburzeń jest uzależnione od tego, jakim potencjałem mieszkaniowym w danym momencie miasto będzie dysponowało. Jeśli będą wolne mieszkania w innych dzielnicach, wtedy będzie można przystąpić do kolejnych wyburzeń.
- Koszty remontowe tych budynków są niebotyczne - tłumaczy Szełemej. - Mamy jednak problem z niektórymi kamienicami, które znajdują się w fatalnym stanie technicznym, ale nie możemy ich wyburzyć, bo nie ma na to zgody konserwatora zabytków. Potrzeby mieszkaniowe w mieście są ogromne, o czym świadczy około 3 tysięcy wniosków o mieszkania komunalne.

Innym problemem dotyczącym wyburzeń jest położenie tych nieruchomości. Znajdują się one w ciągach i budynek przeznaczony do wyburzenia często łączy się z kolejnym. Zatem podczas prac należy zachować szczególną ostrożność, by nie naruszyć konstrukcji sąsiedniego bloku.

Wyburzenia będą zatem postępować stopniowo, ale przesądzone jest, że na Sobięcinie kolejne budynki będą znikać z powierzchni ziemi sukcesywnie. Ten proces może potrwać nawet 3 lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group