• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 6:41
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 1985
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Znikające stacje paliw

Wiadomości: REGION, Mieroszów/Boguszów-Gorce
Czwartek, 2 lutego 2012, 14:53
Aktualizacja: 14:54
Autor: PAW
Fot. PAW
W ostatnich miesiącach z mapy zniknęły dwie stacje paliw. Nie można już zatankować pojazdu w Mieroszowie i w Boguszowie–Gorcach.

Stacja paliw w Mieroszowie przy ulicy Wałbrzyskiej swoje lata świetności przeżywała, kiedy kwitł handel na granicy polsko-czeskiej. Stacja znajdująca się na wylocie z miasta była oblegana przez klientów.
- Wiele lat korzystałem z tej stacji, bo z Mieroszowa do Wałbrzycha czy innych miejscowości jest spora odległość – mówi Wiktor Kinc.

Pewnie podobnego zdania są inni kierowcy, dla których stacja w Mieroszowie była stałym punktem tankowania pojazdów. Stacja została jednak zlikwidowana i na nic zdały się nawet pisma i protesty mieszkańców, którzy chcieli, by w mieście nadal funkcjonowała stacja.

W Boguszowie-Gorcach jedyna stacja paliw znajdowała się przy ulicy Fornalskiej. Typowa pokomunistyczna infrastruktura nie zachwycała wyglądem, ale często dla wielu kierowców była ratunkiem. Kiedy bowiem brakowało w baku benzyny, nie trzeba było jechać do odległego o kilka kilometrów Wałbrzycha.
- Brakowało tutaj dystrybutorów z gazem, ale i tak uważam, że w blisko 20-tysięcznym mieście stacja powinna być – mówi Hubert Mróz.

W Boguszowie-Gorcach było w przeszłości już kilka projektów budowy nowej stacji benzynowej, ale dotychczas tylko na projektach się kończyło. Tak było m.in. z planem budowy stacji na wylocie z Gorc oraz w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z supermarketów w Boguszowie.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Sceptyk 2-02-2012 16:33
A po co wam stacje jak paliwo takie drogie? Niedługo wszyscy zaczniemy chodzic pieszo jak za komuny , bo komunikacja publiczna tez coraz droższa.
~ 2-02-2012 19:21
Stacja to nic innego jak sklep sprzedający paliwo i to czy jest czy go nie ma warunkuje rachunek ekonomiczny. Jeśli mieszkańcy (wraz z P.H.Mrozem)uważają,że powinna być- niech otworzą taką stację na własny r-ek.
~xxxx 2-02-2012 20:48
Dziwne,że nikt się jeszcze nie zdezydował,aby wybudować stację paliw np.w Gorcach. Idealne położenie,działki tez by się pewnie znalazły np. na terenie "Witolda",a tak stoją mury pokopalniane strasząc swoim wyglądem!!
~falik 2-02-2012 21:32
Stacja w Boguszowie to była konkurencyjna w 1990 roku , teraz upadła prawo rynku.Może trochę za drogo za paliwo
~a.s. 3-02-2012 2:39
Jeżeli chodzi o Gorce i teren pokopalnianego szybu "Witold" to trwa właśnie jego przebudowa i jeszcze trochę nie będzie straszyć wyglądem. Ma powstać tam muzeum i restauracja. Budowa już się rozpoczęła i pewnie już byłaby daleko posunięta gdyby nie mrozy. A stacja paliw w Boguszowie została zamknięta ze względu na koszt wymiany zbiorników podziemnych na paliwo. Teraz wszystko musi podporządkować się wymogom Unii- nawet my, kierowcy, którym nie podobają się ceny paliw...
~byla mieszkanka gorc 5-02-2012 14:07
Co prawda nie mieszkam juz w ggorcach od 6 lat to takze uwazam iz powinna powstac nowa stacja paliw w gorcach bo zeby zatankowac auto trzeba jechac po dziurawych drogach do w-cha albo w kierunku kamiennej gory.
~s 8-02-2012 18:11
Stacja w Boguszowie powstała w 1937 roku a jej budynek Niemcy zrobili z wagonu towarowego. Ostatnie lata Orlen pobierał od dzierżawcy wysokie opłaty a paliwo sprzedawał hurtowo prawie jak po cenach detalicznych (oczywiście miał wyłącznośc na sprzedaż paliwa bo to stacja Orlenu). Taka polityka. Małe i klimatyczne znika: sklepy, stacyjki itp. A w USA, Norwegii itd. takie małe "kioski" z paliwem istnieją i dobrze się mają............ :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group