Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2410
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zniszczyli trasy biegowe

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Sobota, 6 marca 2010, 9:43
Aktualizacja: 11:52
Autor: PAW
Fot. OSiR w Boguszowie–Gorcach
Nie lada problem mają pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie–Gorcach. Nieodpowiedzialni kierowcy quadów zniszczyli niedawno oddane do użytku trasy biegowe.

Trasy biegowe zostały przygotowane u podnóża góry Dzikowiec dla amatorów tego typu sportu. Z tras korzystała w ostatnich tygodniach spora grupa miłośników jazdy na nartach.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy quadów zniszczyli część tych właśnie tras. To nie pierwszy wybryk właścicieli quadów. Straży miejskiej i policji bardzo ciężko walczyć z tym procederem, bowiem quady nie są rejestrowane i tak naprawdę trudno znaleźć winowajców. Kolejne niszczenie tras powoduje ponadto zwiększenie kosztów utrzymania stoku. Jak mówią strażnicy miejscy, osoby poruszające się na quadach lekceważą przepisy i nie reagują na zakazy. Dodatkowym utrudnieniem w zatrzymaniu tych osób jest fakt, że bardzo często zmieniają miejsce jazdy.

Dotychczas skuteczność w karaniu takich osób jest bardzo mała. Teraz strażnicy miejscy w porozumieniu z policją, strażą graniczną i strażą leśną wypowiedzieli wojnę kierowcom quadów. Na terenie Dzikowca i w jego okolicach zwiększy się częstotliwość kontroli terenów, po których poruszają się quadowcy. Muszą oni liczyć się z wysokimi mandatami, w przypadku, kiedy zostaną zatrzymani przez funkcjonariuszy. Ta akcja ma odstraszyć potencjalnych kolejnych kierowców, którzy wpadną na pomysł jazdy na quadach po trasach narciarskich.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~olek 6-03-2010 9:53
no nie, to jest skandal! - ludzki egoizm i glupota nie zna granic
~Limciu 6-03-2010 10:09
Ludzie są jacy są. Kupili sobie zabawkę, to chcą nią się pocieszyć. Jeśli nie będą mieli alternatywy, to będę jeździć gdziekolwiek, również tam gdzie nie wolno. Żadne zakazy nic nie pomogą-są nieskuteczne, bo quada nie idzie zatrzymać, a rejestracji nie ma (póki co). Można go co najwyżej dogonić innym quadem - tyle że pościgi po lesie mogą skończyć się tragicznie. Pozostaje jedynie wyznaczyć im ciekawe trasy i liczyć, że tylko tam będą jeździć. W okolicach Dzikowca miejsca nie brakuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group