Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zorba w Marii

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 19 stycznia 2010, 18:55
Aktualizacja: Środa, 20 stycznia 2010, 7:21
Autor: szela
Fot. szela
Coraz większym powodzeniem cieszą się wieczory tematyczne, organizowane przez hotel i restaurację „Maria” przy ul. Wrocławskiej. Na spotkaniu greckim już od samego początku nie było gdzie szpilki wcisnąć. Ale tańczący zorbę jakoś się zmieścili.

Inicjatorem greckiego spotkania było biuro podróży Electro Travel. Nic zatem dziwnego, że główną nagrodę loterii fantowej stanowiła wycieczka do Grecji.
Do tańca przygrywał oryginalny, grecki zespół muzyczny, a dźwięki południowej muzyki nikogo nie pozostawiały obojętnym. - Nogi same chcą tańczyć – śmiali się uczestnicy zabawy.

Nie tylko pląsami w rytm zorby zajmowali się biesiadnicy. Jak na śródziemnomorskie klimaty przystało, równie ważną atrakcją wieczoru były greckie potrawy, przyrządzane, jakżeby inaczej, przez prawdziwego, greckiego kucharza, Teofilosa Vafidisa. Sympatyczny Grek, mistrz sztuki kulinarnej, na szczęście mieszka w Polsce, a co za tym idzie jest dostępny dla swoich rodaków, spragnionych ojczystych przysmaków. Teofilos, członek Kapituły Klubu Szefów Kuchni, znany z popularnych programów telewizyjnych („Europa da się lubić”, czy „Pytanie na śniadanie”) przejął stery w kuchni i własnoręcznie przyrządzał pyszne przekąski. Podzielił się również swoją wiedzą, prezentując przyspieszone warsztaty kulinarne.

Po greckich klimatach, już na początku następnego miesiąca, 5 lutego, w „Marii” spotkają się miłośnicy bluesa. A w niedalekiej perspektywie można liczyć na sporą dawkę śmiechu na występie kabaretu „Poszukiwani”. Zapowiada się także kolejny koncert zespołu „Dżem”. Poza tym na horyzoncie już widać „Przewałkę”...

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group