Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3680
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jugowice: Zostań mistrzem Polski w wyścigach na drezynie

Czwartek, 21 lipca 2011, 7:19
Aktualizacja: 7:21
Autor: Sven
Jugowice: Zostań mistrzem Polski w wyścigach na drezynie
Fot. organizatorzy
Już w najbliższy weekend w Jugowicach odbędą się IX Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu. Na wyścigi lub przejażdżki rekreacyjne, pokazy filmów i wspomnienia z czasów PRL–u zaprasza do Jugowic Sowiogórskie Bractwo Kolejowe.

Jak czytamy na stronie internetowej organizatorów: „W tym roku chcieliśmy zaproponować kolejną podróż w czasie. Tym razem zabierzemy Państwa o jakieś 30 lat wstecz, w klimat filmów Stanisława Barei, w klimat PRL-u, kiedy to spotkać można było na ulicach egzotycznie dzisiaj wyglądające pojazdy, a ludzie ubrani byli zupełnie inaczej niż dzisiaj. W czasie naszej imprezy odwiedzi nas I sekretarz gminnego komitetu partii, będą kwiaty, powitanie chlebem i solą, będą epokowe jadłodajnie, wystawy pamiątek, nostalgiczne filmy i wiele innych atrakcji”.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 23 lipca, o godzinie 10:00 wyścigami drużyn w kategorii VIP, po zakończeniu tej konkurencji rozpoczną się jazdy na czas w pozostałych kategoriach.
Zakończenie konkurencji jazdy na czas i wręczenie naród przewidziano na godzinę 18:00.

Również w niedzielę, na stacji PKP w Jugowicach będzie można pojeździć drezynami.
Współorganizatorem imprezy jest Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

W imieniu organizatorów zapraszamy do czynnego udziału w mistrzostwach. W końcu bycie Mistrzem Polski w jeździe drezyną to nie byle co!

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group