Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4421
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Zrzutka na karabin

Piątek, 8 lipca 2022, 11:38
Aktualizacja: 14:10
Autor: red
REGION, Mieroszów: Zrzutka na karabin
Fot. UKS Mieroszów
Uczniowski Klub Sportowy „Mieroszów” istnieje od 2008 roku.

Od samego początku specjalizujemy się w biathlonie i narciarstwie biegowym, a w sezonie letnim z powodzeniem stratujemy w zawodach biegowych. Zajęciami objęci są dzieci i młodzież w wieku szkoły podstawowej.

Od tego roku, ze względu na duże zainteresowanie zajęciami, w Klubie prowadzone są zajęcia z podziałem na dwie grupy. Obecnie w szeregach naszego klubu jest ponad dwudziestu zawodników. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanego, doświadczonego trenera (byłego reprezentanta kraju w biathlonie). Dzieci młodsze prowadzi była zawodniczka, absolwentka AWF – u.

Dla tych młodych osób sport jest niekiedy jedyną możliwością zaistnienia, pokazania się na szerszym forum, często jedyną alternatywą dla trudnej sytuacji życiowej, rodzinnej.

Mimo trudnych warunków funkcjonowania, możemy poszczycić się tym, że nasi wychowankowie wielokrotnie zdobywali tytuły mistrzowskie w biathlonie i biathlonie letnim, stawali na podium w zawodach biatlonowych, narciarskich i biegowych na różnym szczeblu, w tym na Mistrzostwach Polski. Wielu z nich z powodzeniem kontynuowało karierę sportową, m. in. w szkołach mistrzostwa sportowego. Jesteśmy bardzo dumni, że dwójka naszych wychowanków (Kamila Żuk i Łukasz Słonina) zasiliła kadrę narodową w biathlonie i brała udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Głównym źródłem finansowania Klubu są niewielkie środki gminne z puli na realizację zadań sportowych na terenie gminy. Muszą one wystarczyć na pokrycie kosztów udziału w zawodach, zakup sprzętu i jego utrzymanie. Co nie jest łatwym zadaniem, ze względu na to, że zawodnicy startują średnio 24 razy w roku i zawsze na obiektach poza gminą.

W trosce o rozwój naszych podopiecznych i rozwój ich talentu sportowego chcielibyśmy wyposażyć Klub we własny sprzęt strzelecki. Dlatego zwracamy się do Szanownych Państwa z prośbą o dofinansowanie zakupu karabinka sportowego Anschutz.

Dzięki okazanej przez Państwa pomocy młodzież będzie w stanie jeszcze lepiej przygotować się do czekających ją wyzwań i jeszcze lepiej reprezentować Nasz Klub, gminę Mieroszów na arenach sportowych w powiecie, województwie i kraju.

Wierzymy, że przychylicie się Państwo do naszej prośby, a zakupiony sprzęt pozwoli naszym zawodnikom godnie prezentować się na arenach zmagań sportowych w całym kraju.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia i udziału w zbiórce pieniędzy:
https://zrzutka.pl/nx4waw?utm_medium=social...

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
2
25%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group