Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zwiedzali Twierdzę Kłodzką

Wiadomości: REGION
Piątek, 18 sierpnia 2017, 10:40
Autor: red
Fot. Maria Krupienia, Marzena Kwiatkowska, Renata Stróżyk, Ewa Bimca, Waldemar Podlaszewski, Michał Świderski, Dariusz Domagała oraz Maciej Pawlik
Dzięki pomocy Burmistrza Kłodzka, Michała Piszko oraz Krzysztofa Stryjskiego i Adriana Zaleskiego z 47. Pruskiego Pułku Piechoty, 35–osobowa ekipa DTMZ spotkała się w Twierdzy Kłodzkiej.

Po przybyciu na miejsce członkowie DTMZ pod wodzą Roberta Matwiejowa ugotowali wielki gar kapuśniaku oraz bigosu. Wieczorem zwiedzili ścisłe centrum Kłodzka w ramach "Nocnego zwiedzania miasta z dreszczykiem".

Następnego dnia po śniadaniu grupa wyruszyła zwiedzać Kłodzko "za dnia". Naszych "foto-zwiedzaczy" można było spotkać na Rynku, na moście Św. Jana i w Kolegiacie Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Franciszka Ksawerego. Następnie po wspólnym posiłku udali się do pobliskiego parku, gdzie byli świadkami inscenizacji bitwy o Twierdzę z 1807 roku. W niedzielny poranek, po zjedzeniu tradycyjnej jajecznicy składającej się z rekordowej ilości - 110 jaj oraz z wędlin, pieczarek i cebulki ruszyli na zwiedzanie Twierdzy. W ciągu kilku godzin "foto-zwiedzacze" mogli obejrzeć bastiony Twierdzy, chodniki minerskie, jak również rozkoszować się wspaniałą panoramą miasta i Kotliny Kłodzkiej.

Na zlot przybyli mieszkańcy naszego województwa, a także przedstawiciele ze Śląska oraz z województwa kujawsko-pomorskiego, które reprezentują państwo Potulni.

Za dwa tygodnie grupa spotka się na małym zlocie w zamku w Radzyniu Chełmińskim, potem zaczną się przygotowania do dużego, jesiennego zlotu w legnickim zamku.

Podczas minionego weekendu część facebookowej grupy wzięła udział w Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic odbywającym się z Zamku Książ. Organizatorem, jak i dyrektorem festiwalu jest Joanna Lamparska, również członkini DTMZ.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Mac 19-08-2017 9:13
Wystrzały z armaty na cześć DTMZ :) https://www.youtube.com/watch?v=-7n0Z2-1ZpM https://www.youtube.com/watch?v=x6CtfltWEf8
~Hydrant ze Spychowa 20-08-2017 20:16
Co to za DTMZ? Duza Taca Murowane Zbawienie?
~Leon 21-08-2017 23:25
Hydrant jaki ty głupi. Przeczytaj artykuł.
~Hydrant ze Spychowa 23-08-2017 15:21
Leon, przeczytalem ponownie artykul, i nadal nie wiem, co skrot DTMZ oznacza. Dla mnie - Duza Taca Murowane Zbawienie. Poniewaz uwazasz sie za madrego, oswiec mnie.
~Domestos z Abwery 23-08-2017 20:20
I "mondralo" Leoncjo zamilkłeś ja też nie wiem Co oznacza ten skrót. Dowiedziałem się nakoniec że: DTMZ zwiedzali TK, wzięli udział w DFT w ZK, którego organizatorem jest p. J.L też członkini DTMZ!
~Zenek 28-08-2017 1:08
Przygotowania do otwarcia nowej Berezy Kartuskiej PiS w Klodzku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group