Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zwiedzanie zamku – od teraz jeszcze ciekawiej

Poniedziałek, 10 lipca 2017, 6:41
Aktualizacja: 11:04
Autor: red
Wałbrzych: Zwiedzanie zamku – od teraz jeszcze ciekawiej
Fot. Zamek Książ
Wybierasz się na zwiedzanie Zamku Książ? Zapytaj o nowy przewodnik w formie składanej ulotki.

W te wakacje wszyscy turyści zwiedzający dziennie zamek otrzymają nowy przewodnik turystyczny - w ramach zakupionego biletu!
Co tam znajdziecie?

Przede wszystkim informacje o historii zamku oraz jego podziemiach - przedstawiliśmy tam zarówno kontekst ich powstania, jak i opis samych podziemnych tuneli. Wybraliśmy dla Was również kilka legend o zamku, a jak wiadomo w każdej legendzie znajduje się jakieś źdźbło prawdy. Czy dotykaliście tzw. Skałki Szczęścia będąc w zamku? Podobno zapewnia ona albo bogactwo albo prawdziwą miłość temu, kto jej dotnie. Nawet Ci niewierzący w magię powinni sprawdzić, czy akurat tym razem się nie mylą.

Specjalnie z myślą o naszych turystach stworzyliśmy również zestawienie naszego "Tajemniczego TOP 10". O zamku mówi i pisze się naprawdę dużo. Unika się jednak informacji, które są tylko prawdopodobne, które trudno potwierdzić, wokół których snujemy jedynie domysły, albo na które po prostu zwykle nie ma czasu. Od dzisiaj przy okazji zwiedzania Książa, zabawcie się w odkrywanie naszych topów (część jest ukryta - gdzieś trzeba wyjrzeć, gdzieś się zatrzymać, gdzieś coś porównać lub odnaleźć ;) ), być może na niektóre z nich będziecie mieli własne teorie.

Zamek Książ to nie tylko zapierający dech w piersiach obiekt architektoniczny z niezwykłą historią. To również miejsce, położenie, wspaniała siedziba znajdująca się w samym centrum Książańskiego Parku Krajobrazowego - to kompleks budowli zatopionych w przepięknej zieleni. Właśnie dlatego w przewodniku mówimy o: Punkcie widokowym, Palmiarni Wałbrzych, Mauzoleum Hochbergów czy Stadzie Ogierów Książ. Oczywiście trudno byłoby nie wspomnieć o samym książańskim parku, jakie zwierzęta można tu spotkać i jak emocjonująca jest trasa "Przełomy pod Książem" , gdzie ściany skalne sięgają aż 80 m wysokości.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group