Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2375
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zwierzęta w mieście

Środa, 17 lutego 2021, 11:42
Aktualizacja: 13:45
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Zwierzęta w mieście
Fot. UM Boguszów–Gorce
Strażnicy miejscy z Boguszowa–Gorc w ostatnich dniach odbierają coraz częściej sygnały o obecności dzikiej zwierzyny na terenach ogródków działkowych, znajdujących się w centrum miasta. Mieszkańcy sygnalizują, że zwierzęta te, głównie sarny, nie mogą wydostać się z terenów ogrodów.

Ostatni taki przypadek miał miejsce 15 lutego, gdy kilka saren nie mogło wydostać się z ogródków położonych pomiędzy ulicami Szkolna a Kolejową. Patrol strażników udał się na miejsce i stwierdził, że zwierzęta pojawiły się w centrum miasta dzięki samym mieszkańcom, którzy troszcząc się o ich potrzeby, wyrzucili dla nich karmę na ścieżkę pomiędzy działkami.

Strażnicy apelują do mieszkańców o nie dokarmianie zwierzyny dzikiej. Wyrządzamy im jeszcze większą krzywdę, gdyż zwabiamy je na tereny miejskie z lasów, z terenów, które są dla nich naturalnym mieszkaniem i środowiskiem. Największą tragedią jest to, że wyprowadzający na spacer właściciele psów, nie wiedząc o obecności saren, wypuszczają swoich pupili luzem. Nie każdy jest w stanie zapanować nad swoim pupilem, a mało kto wie o tym, że zagoniona w śniegu i na mrozie sarna, po przebiegnięciu kilkuset metrów dostaje zapalenia płuc i ginie w męczarniach.
- Prosimy o nie dokarmianie dzikiej zwierzyny, gdyż sami dzięki temu ściągamy do centrum miasta, na tereny ogrodów działkowych nie tylko sarny, ale i dziki, których już kilka sztuk zadomowiło się na nich -informują strażnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

12
28%
Cieszy
4
9%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
9%
Smuci
5
12%
Złości
17
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group