Czytających: 5248

Wałbrzych: Zwycięstwo Chełmca

Piątek, 21 lutego 2020, 11:17
Aktualizacja: 11:28
W pierwszym meczu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski w siatkówce chłopców, z dobrej strony pokazali się siatkarze Chełmca Wałbrzych, którzy pokonali 3–1 MMKS Kędzierzyn–Koźle.

W pierwszym secie wałbrzyszanie szybko odskoczyli na kilka punktów i tę przewagę utrzymywali przez całą partię. Przy głośnym dopingu kompletu publiczności nasi wygrali do 16.

W drugiej partii długimi fragmentami lepiej prezentowali się gracze z Kędzierzyna-Koźla, którzy prowadzili 2-3 punktami. Końcówka jednak należała do wałbrzyszan, którzy udowodnili, że drzemie w nich spory potencjał i wygrali seta do 27.

W trzecim secie dopadł nas kryzys i skrzętnie wykorzystali to goście, którzy prowadzili 17-5 i wiadomo było, że tego seta nie uda się już uratować. Chełmiec przegrał bez walki do 16.

Czwarta partia zaczęła się źle dla wałbrzyszan i przegrywaliśmy 6-10. Na szczęście nasi wzięli się w garść i zaczęli nadrabiać dystans do przeciwnika. Najpierw doprowadzili do remisu po 11, a następnie wyszli na prowadzenie 16-14. W decydujących momentach popełnili mniej błędów i wygrali do 21, a cały mecz 3-1.

KPS Chełmiec Wałbrzych - MMKS Kędzierzyn-Koźle 3-1 (25-16, 29-27, 16-25, 25-21)

Chełmiec: Sroka, Wychowaniec, Zimowicz, Mikulski, Płużka, Sowiński, Wiktor Mordarski (libero) oraz Baran, Stalka, Kazanecki. Trener: Janusz Ignaczak