Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5613
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zygmunt Nowaczyk odnosi się do doniesień o domniemanej defraudacji

Czwartek, 27 września 2018, 15:07
Aktualizacja: Piątek, 28 września 2018, 8:42
Autor: PAW
Wałbrzych: Zygmunt Nowaczyk odnosi się do doniesień o domniemanej defraudacji
Fot. red
Nie tak dawno poseł na Sejm i kandydat na prezydenta Wałbrzycha Ireneusz Zyska zorganizował konferencję prasową, podczas której mówił o defraudacji, do jakiej miało dojść w Centrum Obsługi Jednostek Gminy. Dziś do tych doniesień odniósł się wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk.

- Złożyłem do prokuratora generalnego, pana Zbigniewa Ziobro wniosek o przeniesienie tego śledztwa, prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu, do właściwej prokuratury, działającej poza właściwością Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, aby uniknąć różnego rodzaju nacisków, powiązań społeczno-towarzyskich, żeby ta sprawa mogła być do końca wyjaśniona - mówi Ireneusz Zyska.

Dziś wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk tak mówił o całej sprawie:
- W piątek 23 marca 2018 roku w COJG wykryto nieprawidłowości i już w poniedziałek 26 marca zostało złożone doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu. Od tego momentu Prokuratura prowadzi wnikliwe dochodzenie. Nie ukrywamy niczego i nie ociągamy się. Takie obiegowe stwierdzenia, których dopuszczają się pewne osoby, nie powinny mieć miejsca. Postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko osobie czy osobom. Jeśli nadal będziemy pomawiani, to będziemy korzystać z drogi prawnej.

Radni PiS-u dopytują o kulisy całego zamieszania.
- Dopytujemy o tę sprawę, bo przez pół roku nie poinformowaliście nas, że taka sytuacja miała miejsce - mówi Beata Mucha. - O sprawie dowiedzieliśmy się z mediów.

Jerzy Langer dodaje:
- Tłumaczenie wiceprezydenta to kluczenie. Przecież musiały zostać złamane konkretne przepisy, skoro sprawa trafiła do Prokuratury - mówi radny. - Chodzi o pieniądze. Moim zdaniem są trzy możliwości: albo ktoś te pieniądze ukradł, albo ktoś je przelał na inne konto, albo ktoś przelał je na inne potrzeby - tymczasem urzędnicy mówią o nieprawidłowościach - dodaje radny Cezary Kuriata.

Zygmunt Nowaczyk chronił się dobrem śledztwa i tym, że na tym etapie nie może udzielać więcej informacji na ten temat.
- Nie wiemy, kto za tym stoi. To właśnie ma ustalić śledztwo Prokuratury. Nam również zależy, żeby ta sprawa jak najszybciej została wyjaśniona - mówi wiceprezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group