Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2624
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Żywa Biblioteka" po raz piąty w Wałbrzychu

Poniedziałek, 23 października 2017, 6:35
Aktualizacja: 9:39
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Żywa Biblioteka" po raz piąty w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
W dniach 20 i 21 października w Zespole Szkół Politechnicznych "Energetyk" zorganizowana została "Żywa Biblioteka". Była to piąta wałbrzyska edycja tego międzynarodowego projektu edukacyjnego.

"Żywa Biblioteka" jest zainicjowanym w Danii w 2000 roku projektem edukacyjnym, którego ideą jest propagowanie takich wartości jak otwartość, różnorodność i prawa człowieka. W ramach projektu wszyscy chętni mogą w nieformalny sposób osobiście porozmawiać z osobami reprezentującymi różne grupy społeczne, obarczone stereotypami, zagrożone dyskryminacją czy wykluczeniem między innymi ze względu na kolor skóry, orientację seksualną, pochodzenie narodowe i etniczne, niepełnosprawność, trudną przeszłość, wyznanie, wygląd czy światopogląd.

W piątej edycji "Żywej Biblioteki" czytelnicy mogli wypożyczać "Żywe Książki" - osoby zagrożone wykluczeniem i przeprowadzać z nimi swobodne rozmowy. Wśród "Żywych Książek" znaleźli się między innymi: Ateista, Były więzień, Muzułmanin, Cyganka, Niemiec, Żyd, Ukrainka, Gej, Patriotka, Imigrantka, Hazardzista, Osoba niepełnosprawna, Osoba chorująca psychicznie, Trzeźwa alkoholiczka, Wolontariusz i Matka dziecka autystycznego.

W Wałbrzychu "Żywa Biblioteka" realizowana jest w ramach projektu „Międzykulturowe dziedzictwo Wałbrzycha fundamentem rozwoju miasta i jego mieszkańców” a jej organizatorem jest Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej, Zespołem Szkół Politechnicznych „Energetyk”, Stowarzyszeniem Różnorodności Społecznej UP-DATE oraz Kolejami Dolnośląskimi S.A.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group