Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4981
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Żywa historia w IV LO

Piątek, 10 lutego 2023, 9:25
Autor: Wacław Kwieciński
Wałbrzych: Żywa historia w IV LO
Fot. Weronika Wadycka i Wacław Kwieciński
Lekcja w IV Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu na długo pozostanie uczniom klas wojskowych w pamięci. Była to lekcja żywej historii z udziałem świadków tych wydarzeń.

Na lekcję do szkoły przybyli Sybiracy w osobach Raisy Podhorodeckiej i Alfreda Nowickiego wraz z córką Weroniką Wadycką (absolwentką tej szkoły) oraz Wacław Kwieciński - Sekretarz Koła Związku Sybiraków prowadzący to spotkanie.

Spotkanie rozpoczęliśmy minutą ciszy poświęconą zmarłej Pani Iwonce, 20 letniej pracownicy Szkoły oraz zmarłemu dziś rano byłemu Prezesowi Zarządu Głównego Związku Sybiraków Tadeuszowi Chwiedziowi.

To właśnie książki zmarłego Prezesa były nagrodą w konkursie jaki został przeprowadzony na zakończenie lekcji. Uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną Sybiracy-Pamiętamy przygotowaną przez Wacława Kwiecińskiego, wysłuchali kazachstańskich wspomnień Sybiraczki Raisy Podhorodeckiej i obejrzeli film dokumentalny o Sybirakach na frontach II wojny światowi służących w Armii gen. Andersa oraz w Armii Kościuszkowskiej. Była też krótka przerwa gimnastyczna.

Wacław Kwieciński

Zdjęcia: Weronika Wadycka i Wacław Kwieciński

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group