Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5746
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zziębnięty 83–latek odnaleziony

Wtorek, 15 listopada 2022, 9:36
Aktualizacja: 9:38
Autor: red
Wałbrzych: Zziębnięty 83–latek odnaleziony
Fot. KMP Wałbrzych
Ponad czterdziestu policjantów, wspomaganych przez ratowników GOPR, strażaków zawodowych i ochotników, szukało wczoraj wieczorem 83–letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna, mający problemy zdrowotne – m.in. z pamięcią – wyszedł z domu i nie było z nim żadnego kontaktu.

W poniedziałek wieczorem policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zostali poinformowani o zaginięciu 83-letniego mężczyzny chorego na Alzheimera. Mężczyzna w godzinach popołudniowych niepostrzeżenie wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Zaniepokojona rodzina po zmroku zgłosiła jego zaginięcie Policji. Sytuacja była o tyle poważna, że z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że 83-latek jest poważnie chory, wymaga stałej opieki i przyjmowania leków.

Komendant Komisariatu Policji I w Wałbrzychu natychmiast podjął decyzję o wezwaniu do jednostki wszystkich policjantów w trybie alarmowym. Po kilkunastu minutach w komisariacie stawiali się mundurowi gotowi szukać zaginionego. Z pomocą przyszli również ratownicy z Sudeckiej Grupy GOPR oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu i strażacy z OSP powiatu wałbrzyskiego. Poszukiwania wspierane były również przez funkcjonariusza z wałbrzyskiej komendy, który przyjechał na miejsce z psem tropiącym. Do działań służb ratunkowych wykorzystano dodatkowo drona oraz dwa psy służbowe z GOPR-u.

Do późnych godzin wieczornych mundurowi wspierani przez służby ratunkowe przeczesywali okoliczne lasy. Patrole piesze i zmotoryzowane sprawdzały wszystkie ciągi komunikacyjne, policjanci rozpytywali napotkanych mieszkańców, szukając zaginionego.

Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Tuż po godz. 21:00 w okolicach wałbrzyskiej obwodnicy funkcjonariusze odnaleźli 83-latka. Mężczyzna był zziębnięty i zdezorientowany. Po udzieleniu pomocy medycznej mężczyzna trafił ostatecznie pod opiekę rodziny.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group