Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4302
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 10 lat obecności

Niedziela, 16 maja 2021, 6:40
Autor: JAZ
Wałbrzych: 10 lat obecności
Fot. JAZ
W Galerii Pod Atlantami odbył się uroczysty wernisaż wystawy „10 LAT OBECNOŚCI”.

Było to wyjątkowe spotkanie ze wspomnieniem, które udało się uchwycić na fotografii. Sami organizatorzy wydarzenia tak zachęcają do zapoznania się z pracami. „Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia. Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi”.

Refleksja Christiana Schütza, niemieckiego filozofa i pisarza, wydaje się być wręcz idealnym przesłaniem w stronę 70-lecia, która zrzeszają wiele pokoleń miłośników turystyki i krajoznawstwa – PTTK, a szczególnie tej grupy miłośników fotografii, działającej już od 10 lat.
- Przypadające w tym roku jubileusze są niezwykle doniosłe, niczym wzniesienia, z których roztacza się – z jednej strony niezwykle piękny i bogaty widok naszych dokonań, a z drugiej nasze, jeszcze nie spełnione wizje artystyczne, którym posłużą kolejne lata, realizujące indywidualne wyzwania każdego z nas. Fotografie to jakby znikomy fragment czasu, który można wziąć do ręki i patrząc – przeżywać bogactwo czyichś wewnętrznych doznań – mówią organizatorzy.

Wystawa będzie dostępna dla wszystkich w dniach od 17 maja do 2 lipca. Można będzie ją obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00. Organizatorzy informują również, że ze względu na wciąż obowiązujące restrykcje, w pomieszczeniu jednocześnie będzie mogło przebywać jedynie 6 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group