Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

19–latek odpowie za oszustwa i za kradzież telewizora i kołdry

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Środa, 13 grudnia 2017, 6:32
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
19–letni mieszkaniec Boguszowa–Gorc nie wywiązał się z umowy i nie zapłacił poprzedniemu właścicielowi za zakupiony samochód. Jakby tego było mało, mężczyzna wynajął pokój w jednym z wałbrzyskich hoteli i nie uiścił opłaty za pobyt w nim oraz ukradł z niego telewizor i kołdrę.

Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu na początku grudnia otrzymali informację, że 19-latek oszukał 27-letniego wałbrzyszanina i nie zapłacił mu za zakupiony samochód o wartości 2600 złotych.

W toku przeprowadzonych czynności operacyjnych oraz realizując informacje własne policjanci 8 grudnia rano zatrzymali oszusta. Okazało się, że przywłaszczony pojazd zaparkowany został przez mężczyznę na jednym z parkingów w dzielnicy Biały Kamień. Podczas przeszukania samochodu mundurowi ujawnili w nim telewizor oraz kołdrę.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie kolejne przestępstwa. Tym razem oszustwo nieuiszczenia opłaty za trzydniowy pobyt w jednym z wałbrzyskich hoteli oraz kradzież z pokoju hotelowego wyżej wymienionych przedmiotów o łącznej wartości ponad 1400 złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożyli stosowne wyjaśnienia. Za kradzież oraz oszustwa grozi mu łączna kara pozbawienia wolności do lat 8.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group