Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3166
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 28–latka złożyła wyjaśnienia– twierdzi, że nie wiedziała, że jest w 8 miesiącu ciąży...

Czwartek, 22 lutego 2018, 10:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:03
Autor: red
Wałbrzych: 28–latka złożyła wyjaśnienia– twierdzi, że nie wiedziała, że jest w 8 miesiącu ciąży...
Fot. red
Bulwersującej sprawy martwego noworodka ciąg dalszy. 28–letnia Daria P. złożyła przed Prokuratorem wyjaśnienia w sprawie dotyczącej śmierci noworodka.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 19 lutego przy ulicy Niepodległości w krzakach przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki noworodka. Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała 28-letnią Darię P. oraz jej 46-letniego konkubenta. Okazało się, że to właśnie 28-letnia wałbrzyszanka jest matką znalezionego chłopca.

Dzień później przeprowadzona została sekcja zwłok, która wykazała, że dziecko urodziło się martwe, nie miało na ciele żadnych objawów przemocy. Wczoraj w Prokuraturze wyjaśnienia złożyła wałbrzyszanka. Kobieta twierdzi, że nic nie wiedziała o tym, że znajduje się w miesiącu ciąży. Opowiedziała również o szczegółach porodu.
- Kobieta wyjaśniła, że nic nie wiedziała o ciąży i nie wiedziała, że zaczyna rodzić - mówi prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Z jej relacji wynika, ze udała się za potrzebą fizjologiczną na korytarz, gdzie znajduje się ubikacja i tam te potrzebę załatwiła i wtedy miało dojść do porodu. Według wyjaśnień 28-letniej Darii P., dziecko było martwe, a ona pozostając w szoku poporodowym poszła i wywaliła zawartość wiaderka do pobliskich krzaków. Te wyjaśnienia są co najmniej szokujące. Czy 28-letnia kobieta mogła nie zdawać sobie sprawy z tego, że znajduje się w 8 miesiącu ciąży?
- To są wyjaśnienia, które my wysłuchujemy i protokołujemy - tłumaczy prokurator Orepuk. - Jeśli mówimy o wiarygodności, to zupełnie inna kwestia.

46-letni konkubent Darii P. złożył również wyjaśnienia w Prokuraturze i został następnie zwolniony do domu. Nie postawiono mu żadnych zarzutów, natomiast Prokuratura postawiła matce dziecka, 28-letniej Darii P., zarzut znieważenia zwłok martwego dziecka, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Zastosowano wobec niej dozór policyjny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group