Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 4033
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: 6. Półmaraton Górski Jedlina–Zdrój za nami

Poniedziałek, 13 maja 2019, 6:41
Aktualizacja: 9:38
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: 6. Półmaraton Górski Jedlina–Zdrój za nami
Fot. red.
Wczoraj odbył się 6. Półmaraton Górski Jedlina–Zdrój, zoganizowany przez Stowarzyszenie Pro–Run Wrocław we współpracy z Centrum Kultury w Jedlinie–Zdroju i Stowarzyszeniem "Biegaj w Jedlinie".

Celem tej cyklicznej, prestiżowej imprezy jest zarówno upowszechnienie biegania jako najprostszej formy podnoszenia sprawności fizycznej jak i promocja miasta i uzdrowiska Jedlina–Zdrój oraz całego regionu. 21-kilometrowa, trudna, wymagająca trasa biegu wiodła w większości po górskich drogach z dużymi przewyższeniami i obejmowała drogi szutrowe, drogi asfaltowe, ścieżki leśne i ścieżki górskie.

Klasyfikację prowadzono zgodnie z Regulaminem Attqi Ligi Biegów Górskich w następujących kategoriach: Open K i M, mieszkańców miasta Jedlina-Zdrój K i M i wiekowej K i M. Rozegrano też Mistrzostwa Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław w biegu górskim i bieg dla dzieci Sonko Kids Run. Najlepsi biegacze mogli liczyć na statuetki, wszyscy uczestnicy otrzymywali medale, a każda kobieta na mecie dostawała też różę.

Po uroczystej dekoracji, której dokonał Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel, wspólnie z Katarzyną Izabelą Mrzygłocką - Poseł na Sejm RP i Marzeną Mroczkowsą - Dyrektor jedlińskiego Centrum Kultury odbyło się losowanie nagród wśród uczestników biegu. Szczegóły dotyczące zajętych miejsc i uzyskanych przez poszczególnych zawodników czasów znajdują się na stronie datasport.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group