Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2814
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "65 kilometr" – odwierty wstrzymane

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 14:48
Aktualizacja: Wtorek, 23 sierpnia 2016, 15:20
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "65 kilometr" – odwierty wstrzymane
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj o godzinie 7.00 na "65 kilometrze" miały rozpocząć się odwierty w poszukiwaniu tunelu. Jednak prace wiertnicze okazały się niemożliwe do przeprowadzenia. Tym razem plany poszukiwaczy pokrzyżowała pogoda.

Intensywne opady deszczu, które miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę sprawiły, że grunt stał się grząski a wjazd ciężkiego sprzętu, jakim jest wiertnica, na teren eksploracji - niemożliwy.

- Mamy wykonane dwa przekopy kontrolne z trzech planowanych, do głębokości 6,5 metra. Możemy stwierdzić jednoznacznie, że tunel nie był robiony od góry, tak jak niektórzy sugerowali. Na tej głębokości nie mamy żadnych pozostałości po tunelu. Mamy wrażenie, że cały czas posuwamy się po górze stropu a nie możemy zejść głębiej, ze względu na przewody średniego napięcia, które są nad nami. Nie możemy zastosować koparki, która by mogła głębiej kopać. To co mogliśmy zrobić w tych dwóch miejscach, jest wykonane. Teraz będziemy ruszać teren numer 1, który jest najbardziej obiecujący, bliżej wiaduktu. Ten teren jest nieruszony ze względu na to, że na głębokości 4,5 metra trafiliśmy na skałę, której nie możemy ruszyć koparką. Młota nie możemy używać ze względu na to, że drgania roznoszą się po skale a bliskość wąwozu z czynnym torowiskiem kolejowym jest taka, że boimy się, że skała mogłaby popękać a cały nasyp kruszyć. Dlatego nie mamy zgody na użycie młotów. Podjęliśmy decyzję o wierceniu. Wiertnica dotarła, przyjechała, rozładowała się, próbowała wjechać na teren, ale po ostatnich opadach między sobotą a niedzielą teren został całkowicie nasączony wodą i nie wiadomo czy jutro będzie można cokolwiek tutaj robić. W tej chwili wszystko zależy od pogody, żeby to mogło przeschnąć i żebyśmy mogli działać dalej. Liczymy, że będzie to piątek-sobota. A do tego czasu chcemy się uporać z porządkowaniem terenu, chcemy pozasypywać wszystkie wykopy, uformować od nowa skarpy i mieć teren już przygotowany tak, żeby piątek-sobota można było zacząć wiercenie - powiedział Piotr Koper.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group