Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3313
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 81–latka z Podgórza została oszukana

Poniedziałek, 6 marca 2023, 10:35
Aktualizacja: 11:06
Autor: red
Wałbrzych: 81–latka z Podgórza została oszukana
Fot. KMP Wałbrzych
Przez dłuższy czas na terenie naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego nie było oszustw na tzw. wnuczka, czy policjanta. Taka sytuacja miała jednak miejsce w miniony piątek, dlatego wałbrzyscy funkcjonariusze prowadząc działania informacyjne po raz kolejny ostrzegają przed przestępcami, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych.

Trzeciego marca oszuści zaatakowali w dzielnicy Podgórze, tym razem dzwoniąc na telefon stacjonarny do 81-latki. Prowadzące po drugiej słuchawki rozmowę trzy osoby twierdziły, że są policjantami i chcą zatrzymać na gorącym uczynku złodziei, dlatego seniorka musi przekazać gotówkę funkcjonariuszowi, który przyjedzie ją za chwilę odebrać. Niestety nieświadoma wałbrzyszanka dała się nabrać i straciła swoje oszczędności.

Do seniorki chwilę po wykonanym telefonie przyszedł nieznany jej mężczyzna, który miał być policjantem. 81-latka przekazała mu pieniądze w kwocie 50 tysięcy złotych. Niestety dopiero po późniejszej rozmowie z członkami rodziny pokrzywdzona zorientował się, że padła ofiarą oszustwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
2
12%
Smuci
3
18%
Złości
10
59%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group