Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4582
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 90 lat trudów i radości

Niedziela, 28 lutego 2010, 9:01
Aktualizacja: 13:02
Autor: EG
Wałbrzych: 90 lat trudów i radości
Fot. EG
90 lat ma pani Leokadia Słopiecka prezes Stowarzyszenia Byłych Więźniów Obozów Koncentracyjnych w Wałbrzychu. Nadal organizuje spotkania i współpracę z Niemcami.

Od dwóch lat pani Leokadia szefuje stowarzyszeniu po zmarłym prezesie Józefie Krzepinie. Mimo swojego wieku podjęła pracę na rzecz koleżanek i kolegów - byłych więźniów - i doskonale sobie radzi.

W czasie uroczystości urodzinowej telefonicznie życzenia złożyła Jubilatce Gertrud Rom z Maximilian Kolbe Werk, niemieckiej organizacji działającej na rzecz zadośćuczynienia byłym więźniom obozów koncentracyjnych. Współpraca polsko - niemiecka w tym zakresie jest bardzo dobra. W naszym mieście i regionie kontakty i pomoc są systematyczne i przyjacielskie.

Co roku odwiedza Wałbrzych i przyjaciół Gertrud Rom oraz niemiecka młodzież, nasi byli więźniowie jeżdżą do Niemiec na spotkania w szkołach, mówią o historii i rzeczywistości II wojny światowej.

Urodzinowe życzenia pani Leokadii Słopieckiej złożyli wiceprezydent Wałbrzycha Piotr Sosiński, list gratulacyjny od prezydenta Piotra Kruczkowskiego przywiozła asystentka Anna Żabska. Na uroczystość przybyli dyrektor II LO w Wałbrzychu, z którym stowarzyszenie współpracuje, Robert Wróbel oraz nauczycielka języka niemieckiego w tej szkole, która jest tłumaczką w kontaktach z Niemcami, Zofia Wawrzyniak, reprezentanci środowisk kombatanckich oraz dziennikarze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group