Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2249
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Absolwenci studiów inżynierskich PWSZ otrzymali dyplomy

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 20 lutego 2013, 15:38
Aktualizacja: 22:25
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W dniu dzisiejszym w Auli Auditorium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się uroczyste wręczanie dyplomów absolwentom studiów inżynierskich PWSZ AS w Wałbrzychu. Uroczystość prowadziła prof. zw. dr hab. Elżbieta Lonc.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Państwowego w wykonaniu chóru uczelnianego „Daisy”, po którym nastąpiło przemówienie JM Rektor, prof. zw. dr. hab. Elżbiety Lonc, która powitała zaproszonych gości i pogratulowała absolwentom. Zaprosiła też do wysłuchania utworu muzycznego zespołu >Raz, Dwa, Trzy< pt. „Idź swoją drogą” jako upominku muzycznego dla absolwentów kierunków inżynierskich. Podczas utworu emitowane były slajdy ze zdjęciami studentów logistyki.

Następnie wykład absolutoryjny wygłosił dr hab. Jacek Szołtysek, prof. nadzw., kierownik Zakładu Logistyki w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym. Tematem wykładu była przyszłość logistyki i perspektywy rozwoju w logistyce.

Po wykładzie nastąpiło ślubowanie i wręczanie wyróżnień i dyplomów. Studenci zostali wyróżnieni za aktywną postawę w Kole Naukowym Młodych Logistyków JUST IN TIME, a także za bardzo dobre projekty inżynierskie. Po wyróżnieniach nadszedł czas na wręczanie dyplomów dla absolwentów studiów inżynierskich. Dyplomy wręczali dr hab. Mariusz Jedliński i dr Beata Detyna.

Wręczanie dyplomów zakończył występ chóru uczelnianego „Daisy”, po którym głos zabrali absolwenci studiów inżynierskich I stopnia, dziękując władzom uczelni za naukę. Wypowiedział się też Rafał Kluba – Prezes Stowarzyszenia Absolwentów PWSZ AS w Wałbrzychu, prezentując Stowarzyszenie i zachęcając absolwentów do kontaktów.

Głos zabrali też zaproszeni goście. Henryk Gołębiewski - przewodniczący Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu gratulował absolwentom i odwołał się do wykładu absolutoryjnego dr Jacka Szołtyska, podkreślając jak ważna w chwili obecnej staje się logistyka. Potwierdził to w swoim przemówieniu Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który powiedział, że biorąc pod uwagę ambitne plany komunikacyjne aglomeracji wiedza logistyków będzie potrzebna do ich realizacji.

Uroczystość zakończyło Gaudeamus Igitur w wykonaniu chóru Uczelnianego „Daisy” i wyprowadzenie Sztandaru Uczelni.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group