• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 20:51
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 4877
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Akademia dla Rodziców w Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 8 grudnia 2015, 13:22
Autor: red
Fot. użyczone
„Nie ma dzieci, są ludzie” ta myśl zaczerpnięta od Janusza Korczaka podkreśla, że dziecko to samodzielna, czująca i myśląca istota. Dlatego nie można je ulepić zgodnie oczekiwaniami i marzeniami rodziców. A przecież to od nich głównie zależy, czy dziecko wyrośnie na empatycznego i szczęśliwego, o zakładanym poczuciu wartości człowieka.

Jednym z zadań akademii jest wspieranie rodziców w ich roli wychowawczej, budując ich świadome rodzicielstwo poprzez spotkania informacyjne, konferencje i warsztaty oraz wzajemny dialog i wymianę doświadczeń.

Do tej pory odbyły się już dwa spotkania rodziców z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, których tematem były aktualne zagrożenia występujące wśród młodzieży. Policjanci z wykorzystaniem środków multimedialnych omówili zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających, w tym dopalaczy. Praktycznie opisali zachowania młodzieży, na jakie należy zwrócić uwagę, w przypadkach zachowań odbiegających od tzw. normy. Wskazywali miejsca, gdzie można zwrócić się o pomoc w razie wystąpienia podejrzeń w stosunku do dziecka.

Policjanci uczulali również uwagę rodziców na niebezpieczeństwa wynikające z nieodpowiedzialnego i niekontrolowanego korzystania młodzieży z Internetu oraz wykorzystania telefonów komórkowych do zachowań ryzykownych.

Uatrakcyjnieniem spotkań były niewątpliwie alkonarkogogle. Jest to urządzenie służące demonstracji czasowego upośledzenia zmysłów, do którego dochodzi po spożyciu alkoholu, bądź przyjęciu narkotyków.

Dyrekcja szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym planuje w dalszej działalności Akademii dla Rodziców, spotkania z prawnikiem i lekarzami, a także warsztaty z psychologiem w zakresie komunikacji interpersonalnej oraz radzenia sobie z emocjami. Powyższy projekt wpisuje się w działania szkoły dbającej o bezpieczeństwo.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group