Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3079
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Akcja pod Castoramą

Piątek, 22 listopada 2019, 10:49
Aktualizacja: Sobota, 23 listopada 2019, 11:11
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Akcja pod Castoramą
Fot. red
– W najbliższy poniedziałek 25 listopada w całym kraju pod sklepami Castoramy związek zawodowy Solidarność przeprowadzi akcję informacyjną skierowaną do pracowników i klientów tej sieci sklepów – zapowiedział przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk Kazimierz Kimso.

- Chciałbym za pośrednictwem mediów złożyć zawiadomienie do prokuratury, że zarząd Castorama Polska utrudnia działalność związkową – powiedział przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk Kazimierz Kimso podczas czwartkowej (21 listopada) konferencji prasowej z udziałem Wojciecha Kasprzyka, zwolnionego przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej “Solidarność” w Castorama Polska oraz z wiceprzewodniczącym ZR Piotrem Majchrzakiem.

Na początku listopada 9 z 11 członków Komisji Międzyzakładowej otrzymało zwolnienia dyscyplinarne. Rzekomym powodem miały być wpisy na profilu społecznościowym organizacji. Tak naprawdę to NSZZ “Solidarność” przeszkadza zarządowi Castoramy, bo porusza kwestię dyskryminacji płacowej, sprawy bhp, dopomina się o inne wydatkowanie środków z zakładowego funduszu socjalnego – mówili związkowcy. Jeżeli pracodawca uważa, że naruszamy dobre imię firmy, to niech poda organizację zakładową do sądu – mówił Wojciech Kasprzyk.
– To skandal, że kolegów, którzy wykonują swoje czynności zgodnie z prawem, zwalnia się z pracy dyscyplinarnie, jakby byli złodziejami lub malwersantami – dodawał Piotr Majchrzak.

Źródło: Solidarność Dolny Śląsk

Twoja reakcja na artykuł?

4
24%
Cieszy
4
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
8
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group