Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4488
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Akt oskarżenia przeciwko pracownikom ochrony

Czwartek, 17 lutego 2011, 11:40
Aktualizacja: 11:41
Autor: red
Wałbrzych: Akt oskarżenia przeciwko pracownikom ochrony
Fot. red
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował do tamtejszego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko – 32–letniemu Damianowi M., 43–letniemu Bogdanowi G. i 39–letniemu Pawłowi M. zarzucając im że 14 września 2009 roku jako pracownicy firmy ochroniarskiej, przy użyciu dorobionego klucza, otworzyli zamek w drzwiczkach bankomatu sieci Euronet usytuowanego na terenie CH Korona we Wrocławiu, a następnie przy użyciu kodu dostali się do wnętrza sejfu, skąd ukradli pieniądze w kwocie 368.000 złotych.

Ustalenie i zatrzymanie sprawców tego włamania nastąpiło w toku śledztwa prowadzonego przez wałbrzyską prokuraturę w sprawie usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu sieci Euronet znajdującego się na terenie hipermarketu Makro w Szczawnie-Zdroju. Sprawcami kradzieży okazali się Damian M. i Bogdan G. Oskarżeni w dniu 1 października 2010 roku przy użyciu oryginalnego klucza otworzyli drzwiczki bankomatu, a następnie usiłowali dostać się do sejfu, jednak nie udało im się przełamać zabezpieczeń szyfrowych. Po nieudanej próbie, wrócili na miejsce zdarzenia 7 października, ponownie usiłując dokonać włamania do bankomatu, jednak wtedy zostali spłoszeni przez pracowników ochrony, którzy zareagowali na ich podejrzane zachowanie przy bankomacie. W chwili podejmowania przez nich prób włamania w bankomacie znajdowały się pieniądze w kwotach 155.400 zł i 177.850 zł.

Na podstawie zapisów kamer monitoringu ustalono tożsamość sprawców – byłych pracowników firmy ochroniarskiej obsługującej bankomaty sieci Euronet, którzy zostali zatrzymani 18 października 2010 roku.

W trakcie śledztwa ustalono, że Damian M. i Bogdan G., działając wspólnie i w porozumieniu z Pawłem M., rok wcześniej dokonali włamania do bankomatu Euronet w CH Korona we Wrocławiu, skąd zabrali 368.000 złotych.

Za włamanie i usiłowanie włamań do bankomatów oskarżonym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group