Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 5175
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Aktywne osuwisko

Czwartek, 20 stycznia 2022, 11:29
Autor: red
powiat wałbrzyski: Aktywne osuwisko
Fot. użyczone
Na terenie powiatu wałbrzyskiego mamy aktywne osuwisko.

Powstało ono w roku 2021 na drodze powiatowej nr 3377D pomiędzy miejscowościami Rzeczka i Sierpnica. Osuwisko swym zasięgiem obejmuje zbocze poniżej drogi, jak również drogę. Jest zlokalizowane na skarpie zbocza i powstało w wyniku osunięcia typu zapadowego pobocza drogi na styku z krawędzią drogi asfaltowej. Na odcinku 20 metrów została odsłonięta konstrukcja drogi wraz z podbudową. Powstała lokalna, pionowa nisza osuwiska w przedziale wysokości 0,30-1,00 m, szerokości do 39,00 m i długości do 6,00 m.

- Ponieważ osuwisko jest aktywne, zleciłem wykonanie opracowania „Badań georadarowych gruntów na drodze powiatowej nr 3377D relacji Głuszyca-Sokolec, miedzy miejscowościami Sierpnica-Rzeczka w celu określenia zasięgu osuwiska”. W październiku 2021 roku Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy zarejestrował Kartę Dokumentacyjną Osuwiska w miejscowości Rzeczka w programie SOPO - informuje starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Obecnie trwają prace nad „Projektem robót geologicznych dla oceny warunków geologiczno-inżynierskich określających stan podłoża drogi i skarpy w rejonie osuwiska”.
- Na tej podstawie opracowany zostanie projekt budowlany naprawy osuwiska i będziemy mogli przystąpić do jego zabezpieczenia. Na chwilę obecną droga jest wyłączona z użytku. Bardzo proszę wybierać alternatywne przejazdy kierując się do Sierpnicy - kontynuuje starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

3
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
12
80%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group