Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4019
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Aktywnie cały rok

Piątek, 29 października 2021, 6:43
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Aktywnie cały rok
Fot. Gmina Jedlina–Zdrój
Pomimo zmiennej pogody, zarządzany przez Centrum Kultury w Jedlinie–Zdroju Park Aktywności „Czarodziejska Góra” jest otwarty.
- Chcemy, żeby to miejsce żyło przez cały czas, zachęcamy osoby w każdym wieku do aktywnego spędzania czasu w naszej gminie. Jedlina-Zdrój cały czas inwestuje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Na terenie kompleksu „Active Jedlina” przy ul. Kłodzkiej oprócz boisk, bulodromu i skate parku powstał nawet wybieg do aktywnego spędzania czasu dla psów - mówią pracownicy CK. - W tym miejscu rozpoczynają się również trasy „Rowerowej 500”, czyli wspólnej inicjatywy naszej gminy, Głuszycy i Walimia. Stąd łatwo dotrzeć na single tracki, których mamy już około 11 kilometrów.

Najważniejszym miejscem przyciągającym aktywnych turystów jest jednak „Czarodziejska Góra” przy zbiegu ul. Poznańskiej i Sienkiewicza. Jesienią do dyspozycji gości są trasy linowe, strzelnica i tor saneczkowy. CK zachęca też do korzystania z wypożyczalni rowerów. W ofercie są pojazdy tradycyjne i elektryczne.

Ostatnio instytucja podpisała umowę o współpracy z IV Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu. Instruktorzy będą szkolili uczniów klas mundurowych między innymi w ratownictwie wysokościowym, ratownictwie wodnym, strzelectwie, samoobronie, topografii i pierwszej pomocy. Ponadto młodzież z IV LO będzie pracowała na "Czarodziejskiej Górze" w ramach wolontariatu i płatnych staży.

- Ruszamy też z ofertą zorganizowanych wycieczek, imprez integracyjnych, a nawet zielonych szkół. Liczymy, że dzięki tym działaniom Park Aktywności będzie mógł działać przez cały rok, a przy okazji skorzystają na tym lokalni przedsiębiorcy z branż gastronomicznej i noclegowej. Zachęcamy do kontaktu przedstawicieli placówek edukacyjnych i zakłady pracy - mówią przedstawiciele CK.

Godziny otwarcia kas w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” jesienią:

Wtorek-Piątek – godz. 11.00-18.00

Soboty, Niedziele i Święta – godz. 10.00 -18.00

Poniedziałki tylko dla grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
2
20%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group