Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5607
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Ambasadorka regionu

Wtorek, 22 grudnia 2020, 8:17
Aktualizacja: 10:18
Autor: red
powiat wałbrzyski: Ambasadorka regionu
Fot. użyczone
Pomimo niesprzyjających okoliczności i wyzwań jakie stawiał przed nami rok 2020, który już na zawsze pozostanie w historii rokiem pandemii – Justyna Sinkiewicz stanęła na wysokości zadania.

Ta młoda 13-letnia sportsmenka, której kariera sportowa rozpoczęła się w 2012 roku wygraną w „Biegu Krasnali” pokazała, że przeciwności należy pokonywać i dzielnie stawiać im czoło.

Od czasu wygranej w „Biegu Krasnali” narty i sporty zimowe stały się pasją 5-letniej wówczas Justynki. Dziewczynka zaczęła trenować w Uczniowskim Klubie Narciarskim „MELAFIR” Czarny Bór, z którym jest związana do dzisiaj, gdzie pod czujnym okiem trenera Zdzisława Kotasa trenuje nawet 5 razy w tygodniu.

Ambicja dziewczynki oraz umiejętności trenerskie i zaangażowanie rodziców sprawiły, że w tak krótkim czasie Justyna ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe miedzy innymi - I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, I miejsce w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Biathlonie Dziewcząt, I miejsce w Pucharze Polski sezon 2019-2020 czy II miejsce w podsumowaniu zawodów – Celuj w Igrzyska.

Jest już tradycją, że Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego promuje i z duma nagradza osiągnięcia uzdolnionych, młodych sportowców, których nazwiska coraz częściej pojawiają się w gronie nagrodzonych na powiatowych i regionalnych zawodach.

Tak było i tym razem. 18 grudnia Justyna odebrała nagrodę oraz list gratulacyjny pod którym podpisali się Krzysztof Kwiatkowski – Starostą Wałbrzyski, Iwona Frankowska - Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Mirosław Potapowicz – Członek Zarządu Powiatu. Zarząd podziękował również rodzicom dziewczynki za wsparcie i dopingowanie córki do ciężkiej pracy, której owocem są sukcesy na niwie sportowej.

Warto tutaj wspomnieć, że cała rodzina Sinkiewiczów jest miłośnikami sportu, częste wycieczki w góry, na narty czy wyprawy rowerowe to ich sposób na aktywny wypoczynek. Nie dziwi więc, że młodszy brat Justyny – Łukasz również jest zawodnikiem UKN MELAFIR i tylko patrzeć jak usłyszymy o nim w kolejnych zawodach.
- Duma mnie rozpiera jak widzę takie ambitne i pełne pasji dzieciaki. Życzę Wam abyście zawsze mieli jasny cel w życiu i dążyli do niego pokonując wszelkie przeszkody. Wasz trud i poświęcenie niech będą przykładem dla innych dzieci – mówi Iwona Frankowska.

„… Słynęliśmy kiedyś z rycerstwa, siły, odwagi.
Dziś żyjąc w odmiennych warunkach,
Winniśmy na sportowym gruncie,
pielęgnować i rozwijać powyższe cechy…”
Henryk Sienkiewicz

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group