Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 1907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aqua–Zdrój najpóźniej do końca czerwca

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 16 grudnia 2011, 15:27
Aktualizacja: Sobota, 17 grudnia 2011, 7:54
Autor: Sven
Fot. archiwum
Hala sportowa i hotel pod dachem, basen jeszcze nie, ale to wina niemieckiego podwykonawcy.

- Termin zakończenia budowy Aqua-Zdroju został wyznaczony na 30 marca 2012 roku. Wykonawca najprawdopodobniej będzie się starać o przesunięcie tego terminu. Nie zgodzimy się jednak na przesunięcie dłuższe niż do 30 czerwca 2012 roku. Dla nas to termin nieprzekraczalny – zapewnia prezes Bogdan Stanek i zastrzega, że będzie nieugięty.

Na dzień dzisiejszy hala sportowa i hotel są pod dachem, co daje szansę na sprawne prowadzenie prac wykończeniowych wewnątrz, tym bardziej, że działa już ogrzewanie. Trwają prace wykończeniowe w hali sportowej i na wszystkich piętrach hotelu.

Nieco gorzej ma się sprawa pływalni. Tu nastąpi kilkunastodniowe opóźnienie w położeniu dachu. Jak twierdzi Bogdan Stanek, wynika ono z niesolidności niemieckiej firmy:

- Mieliśmy zastrzeżenia co do jakości dźwigarów, które przyjechały do nas z Niemiec. Drewno wyglądało jak prosto spod piły, a powinno być idealnie wyszlifowane. Ponadto nie mieliśmy pewności, czy impregnat pokrywający drewno jest tym, o który nam chodziło, bo nie mieli żadnego certyfikatu. Przyjechali pracownicy z Niemiec i przez trzy tygodnie dokonywali poprawek. Teraz wszystko wygląda idealnie i od poniedziałku będzie kładziony dach.

Jesteśmy przekonani, że wszystko uda się zakończyć w terminie, bo przecież prezydent Roman Szełemej umówił się z dyrektorem Tour de Pologne Czesławem Langiem, że jeden z etapów wyścigu rozpocznie właśnie pod Aqua-Zdrojem. Termin wyścigu raczej nie ulegnie zmianie, a zaplanowany został na 10 – 16 lipca 2012 roku.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~piotr pierwszy 16-12-2011 17:13
gartulacje, Czesław Lang , tour de Polonge super !!!! Jest taka piosenka " ale to już było ......... " oby nie wróciło a propaganda sukcesu / np.plan pięcioletni / widać jest nieodzownym elementem towarzyszącym pracy i manipulowania umysłami wałbrzyszan przez Nieomylnego . Panie Prezydencie P.K gdyby nie Pan to nie było by etapowego startu do tour ,może kiedyś i Nieomylny coś wymyśli a nie ślizgał się będzie na Poprzedniku - do roboty
~walduś 16-12-2011 18:07
A moze nie dawać dachu na pływalni i by był basen odkryty. Można by od jutra juz robić w nim prace wykończeniowe i termin by był utrzymany :)
~kocio 16-12-2011 19:04
drewno z Niemiec bez odpowiedniego lezakowania a póżniej na skutek wilgoci--parowania wody z basenu stanowi potencjale zagrożenie zawalenie sie dachu ALE U NAS W WAŁBRZYCHU jest wszystko możliwe a co z drogami do tego luksusu,parkingami,czy pomyślano o transporcie bezpośrednim z Podzamcza,Piaskowej Góry.Jeśli ci kolarze będą jechać przez Piaskową to Polska zobaczy jak są posadzone POKRZYWY w donicach przy ławkach nagłównym skrzyżowaniu,wspaniałym BRUDZIE!!!
~olo 16-12-2011 22:13
dajcie spokój pan szełemej się umówił z Langiem ot motywacja dla psna Bogdana Stanka. Bo jak sie nie uda to prezes bedzie miał nie tylko ciepla ale też ciemno i głucho ..... A swoją droga to czy ktoś wie na temat nowych stanowisk w spółce które tworzy pan stanek .mówi się że kompletuje księgowych i pion administracyjny choć to jeszcze nie jest potrzebne nie ma jeszcze czym zarządzać . bo w przeciwieństwie do Hadasia g.... wie o zarządzaniu dlatego już dziś potrzebuje ludzi dodatowych do roboty.Podobno zna się na budowaniu i po odbiorze budowy powinien na tym zakończyć swoją przygode z AQUA
wolfen 17-12-2011 3:04
Wierze w polskich specjalistow i jezeli mowia ze drewno dzwigary i co tam jeszcze sa do d... to powinni to zmienic.Pytanie tylko czemu nie zamawiali w Polsce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group