Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5885
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Areszt dla podejrzanych o zabójstwo

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 12:31
Aktualizacja: 13:02
Autor: red
REGION: Areszt dla podejrzanych o zabójstwo
Fot. red
Areszt dla trzech osób mających związek z zabójstwem małżeństwa w Kudowie–Zdroju.

Sąd Rejonowy w Kłodzku, na wniosek Prokuratura Rejonowego w Kłodzku, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, wobec trzech osób, które usłyszały zarzuty związane z udziałem w zabójstwie małżeństwa w Kudowie-Zdroju.

W dniu 20 kwietnia 2022 roku w jednym z mieszkań w Kudowie-Zdroju ujawniono zwłoki starszego małżeństwa, zwłoki znajdowały się w stanie rozkładu. W wyniku przeprowadzonych w tej sprawie czynności procesowych ustalono, że pokrzywdzeni zostali zastrzeleni w swoim mieszkaniu w dniu 18 stycznia 2022 roku.

Zarzut zabójstwa dwójki osób prokurator postawił 41-letniej córce pokrzywdzonych oraz jej dziewiętnastoletniej znajomej. Obu kobietom zarzuca się, że działając wspólnie i w porozumieniu, dokonały zabójstwa dwójki pokrzywdzonych używając broni palnej.

Podejrzane w złożonych wyjaśnieniach potwierdziły swój udział w przedmiotowym zdarzeniu.

Zarzut pomocnictwa do zabójstwa oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji postawiono 53-letniemu mieszkańcowi Kudowy-Zdroju. Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna miał między innymi dostarczyć kobietom broń użytą przez nie podczas zabójstwa.

Wszystkim podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności z dożywotnim pozbawieniem wolności włącznie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
1
10%
Złości
5
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group