Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2486
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Areszt dla sprawcy rozboju

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 19 grudnia 2017, 13:03
Aktualizacja: 14:05
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
38–letni wałbrzyszanin zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odpowie przed sądem za rozbój. Mężczyzna grożąc nożem do tapet pracownicy lokalu znajdującego się w wałbrzyskiej dzielnicy Śródmieście, dokonał kradzieży 2500 tysiąca złotych.

38-latek w poprzednią środę w nocy wszedł zamaskowany w kominiarce na głowie oraz rękawiczkach i zaatakował nożem do tapet trzymanym w ręku pracownicę jednego z lokali znajdujących się w centrum Wałbrzycha. Sprawca grożąc kobiecie pocięciem twarzy doprowadził ją do stanu bezbronności, a następnie zażądał wydania gotówki z kasy. Jego łupem padło 2500 złotych.

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju rozpoczęli czynności operacyjne w celu wykrycia sprawcy. Szybkie działania funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie ukrywającego się przestępcy w jednym z mieszkań przy ul. Wajdy w Wałbrzychu jeszcze tego samego dnia, w ciągu kilku godzin po zdarzeniu.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałbrzychu w stosunku do podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group