Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4700
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Areszt za podpalenie

Czwartek, 23 września 2021, 11:36
Aktualizacja: 12:07
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Areszt za podpalenie
Fot. KMP Wałbrzych
Podejrzany o podpalenie rozdzielni licznikowej na klatce schodowej budynku mieszkalnego w Boguszowie–Gorcach oraz kierowanie gróźb karalnych 29–latek został zatrzymany przez policjantów z tej miejscowości.

Boguszowscy funkcjonariusze informację o podpaleniu w jednym z budynków przy ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach otrzymali w minioną niedzielę około godziny 20:30. W wyniku przeprowadzonych działań strażacy szybko ugasili pożar, a policjanci ustalili, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a osobą odpowiedzialną za podłożenie ognia może być 29-latek, który był skonfliktowany z innymi lokatorami nieruchomości.

Okazało się, że mężczyzna swoim zachowaniem spowodował całkowite zniszczenie zabezpieczeń przedliczników wraz z wyposażeniem rozdzielni licznikowej, powodując straty w kwocie 6,5 tysiąca złotych. Miał również kierować groźby karalne w kierunku mieszkańców nieruchomości.

Podejrzany 29-latek został zatrzymany kilkadziesiąt minut później nieopodal miejsca zdarzenia. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu boguszowianin został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych 3 miesięcy. Policjanci przewieźli podejrzanego do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
30%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group