Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4711
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Baje, bajki, rymowanki” Ireny Raszki

Środa, 3 kwietnia 2019, 7:19
Autor: red
Wałbrzych: "Baje, bajki, rymowanki” Ireny Raszki
Fot. KMP Wałbrzych
Irena Raszka – pracownik wałbrzyskiej komendy – realizując swoją pasję odwiedza najmłodszych i czyta dzieciom.

W ostatnich miesiącach odwiedziła kilkanaście placówek oświatowych, aby zaprezentować najmłodszym swoje dzieło „Baje, bajki, rymowanki”. Przed Ireną Raszką – wieloletnim pracownikiem Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu - kolejne wyzwania. Organizacja trzech konkursów dla uczniów szkół podstawowych.

Czytanie bajek najmłodszym sprawia Irenie Raszce bardzo dużą satysfakcję, co odwzajemniają oczywiście dzieci dużym zainteresowaniem i swoimi uśmiechami na twarzach. W ostatnich miesiącach wałbrzyszanka odwiedziła szkoły oraz przedszkola w naszym regionie. Była ze swoimi „Bajami, bajkami i rymowankami” m.in. w Głuszycy, Starych Bogaczowicach, Świdnicy, a także wielokrotnie prezentowała swoje dzieła w Wałbrzychu. Jak sama powtarza: spotkania te mają na celu zachęcanie dzieci do obcowania z książką, kształcenie ich wyobraźni, a przede wszystkim dobrą zabawę w tworzeniu wspólnie nowych bajek.

Teraz mieszkankę naszego miasta czeka przygotowanie trzech konkursów z nagrodami dla dzieci. Pierwszy już 5 kwietnia skierowany do uczniów klasy I i II szkoły podstawowej, którego celem będzie m.in. propagowanie książek i czytelnictwa. Drugi z konkursów „Wiersze zaklęte w obrazkach” zorganizowany zostanie miesiąc później - 9 maja. Ma on m.in. rozwijać uzdolnienia plastyczne dzieci i wzbogaci ich warsztat plastyczny. Oba konkursy wesprze Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna Pod Atlantami. 9 maja odbędzie się również konkurs recytatorski przygotowany wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną we Wrocławiu przeznaczony dla dzieci klas podstawowych 1-4 oraz 5-8.

Przypomnijmy, że Irena Raszka realizuje swoją pasję dzięki wsparciu wielu bezinteresownych osób. Wałbrzyszanka w zeszłym roku skorzystała m.in. ze stypendium Prezydenta Miasta Wałbrzycha i dzięki zebranym funduszom udało jej się wydać własnym nakładem 500 egzemplarzy książki. Są to 23 dłuższe lub krótsze utwory. Wierszyki Ireny Raszki pisane są prostym, zrozumiałym językiem dla dzieci. Zawierają one wstęp, akcję i zakończenie z morałem. Każdy zarówno maluch jak i dojrzały człowiek zrozumie sens i znajdzie w nich coś dla siebie.

Tych którzy nie wiedzą informujemy, że Irena Raszka – pracownik wałbrzyskiej komendy - blisko 4 lata temu zupełnie przypadkiem wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Nie był to jednak utwór pisany na kartce, a wersja smsowa. Irena Raszka wiadomość tekstową wysyłała telefonicznie do swoich znajomych. Otrzymała dużo pochlebnych recenzji od odbiorców i tak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Do tej pory napisała ponad 2 tysiące wierszy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group