Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4680
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Barbórka się zbliża

Poniedziałek, 27 listopada 2023, 14:33
Aktualizacja: 18:34
Autor: red
Wałbrzych: Barbórka się zbliża
Fot. Stara Kopalnia
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiony został program tegorocznego Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2023. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 1– 4 grudnia.

Zaczynamy w piątek (1 grudnia) Szychtą Szkolną, podczas której uczniowie wałbrzyskich szkół zapoznają się z górniczymi tradycjami. O godz. 20:00 zapraszamy do kawiarni Sztygarówka na koncert „Zaawansowany Zespół Niespokojnych Nóg” wstęp za jedyną 1 zł.

W sobotę (2 grudnia) odbędzie się pokaz filmu „Perła w koronie” po którym zapraszamy na spotkanie z aktorem Olgierdem Łukasiewiczem, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Wieczorową porą odbędzie się @Bassbórka - muzyczne wydarzenie połączone z pomaganiem, możecie przynieść ze sobą mokrą karmę dla psów i kotów oraz wszelkiego rodzaju koce, narzuty itp., które przekażemy do wałbrzyskiego schroniska. Wydarzenie organizujemy wspólnie z Underground Wałbrzych.

Niedziela (3 grudnia) to czas na wspólne świętowanie rodzin z dziećmi podczas Szychty Rodzinnej. W 'Kuźni” czekać będzie moc atrakcji, stoiska naszych partnerów, animacje, gry i zabawy- wstęp bezpłatny.

Natomiast w naszym małym centrum nauki SOWA odbędą się warsztaty „O węglu inaczej” - wstęp płatny 10 zł.

4 grudnia (poniedziałek) to uroczysta Msza Święta oraz Wielka Parada Górnicza ulicami miasta. W tym roku zaprosiliśmy szkoły do konkursu na najlepszy ubiór górniczy podczas parady. Punktualnie o godz.17:00 w sali łańcuszkowej odbędzie się tradycyjna Karczma Piwna.

Szczegółowy program dostepny na naszej stronie www.starakopalni.pl

Stara Kopalnia organizuje wydarzenie w partnerstwie i dobrej współpracy z miastem Wałbrzych, Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Wałbrzycha, Polska Organizacja Turystyczna oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław oraz Radio Ram.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
2
22%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group