Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4503
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Baszta awansowała dalej

Poniedziałek, 11 grudnia 2017, 12:48
Aktualizacja: 12:49
Autor: PAW
Wałbrzych: Baszta awansowała dalej
Fot. użyczone
Po raz pierwszy w historii Polski Związek Piłki Nożnej organizuje w dniach 17–18 luty 2018 r. halowe mistrzostwa Polski drużyn klubowych w rocznikach 2006 i 2007.

Ruszyły eliminacje w poszczególnych województwach i jedne z pierwszych odbyły się w PSP nr 26 na Podzamczu. W eliminacjach tych uczestniczyły drużyny: Polonii Stali Świdnica, Nysy Kłodzko, Górnika Wałbrzych, Górnika Nowe Miasto, Górnika Boguszów Gorce, Gwarka Wałbrzych i gospodarze Baszta Wałbrzych.

Dwie pierwsze drużyny z tego turnieju pojadą 6 stycznia 2018 r. do Dzierżoniowa na finał dolnośląski, a dopiero zwycięzca tych rozgrywek uda się na finałowy turniej do Warszawy o puchar prezesa PZPN.

W spotkaniach grupowych UKS Baszta pokonała Górnika Nowe Miasto 4:1, Nysę Kłodzko 3:0 i uzyskała wynik 0:0 z Polonią Stal Świdnica. W półfinałach Baszta pokonała Górnik Boguszów Gorce 5:0, a Polonia Stal Świdnica po remisie 1:1 z Górnikiem Wałbrzych lepsza okazała się w serii rzutów karnych. Spotkanie finałowe miało charakter prestiżowy, bo obaj finaliści mieli już zagwarantowany udział w finale dolnośląskim w Dzierżoniowie. Po bardzo emocjonującym spotkaniu UKS Baszta Wałbrzych okazała się lepsza od swoich rówieśników ze Świdnicy wygrywając 1:0. Sukces ten cieszy bardzo, ponieważ obie drużyny rywalizowały w rundzie jesiennej w III lidze okręgowej młodzików i tam bezapelacyjnie najlepsi byli zawodnicy ze Świdnicy. Niezwykle ciężko będzie osiągnąć końcowy sukces w finale dolnośląskim, ale samo znalezienia się szkolnej drużyny Baszty w doborowym gronie najlepszych dolnośląskich zespołów młodzików jest dużym sukcesem.

Skład Baszty: Krzysztof Jowik, Tymoteusz Śliwakowski, Mikołaj Pers, Adam Czornij, Bartosz Brzuzy, Bartosz Michalkiewicz, Łukasz Słapek, Mateusz Sławiński, Oskar Gołuch, Marcin Wójcikowski, ( brak chorego Szymona Marczuka). Trener: Marek Figurski.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group