Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2448
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Beata Żołnieruk odnosi się do pomysłu darmowych przewozów dla uczniów

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 3 marca 2017, 9:02
Aktualizacja: Niedziela, 5 marca 2017, 9:12
Autor: red
Fot. red
"Darmowe przewozy? Jaka szczytna idea" – taki tytuł nosi wpis liderki wałbrzyskiego oddziału partii Wolność.

"Moje zainteresowanie wzbudziła konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Inicjatywa Polska z udziałem lewicowego polityka, Dariusza Jońskiego. Dotyczyła ona postulatu wprowadzenia w Wałbrzychu darmowych przejazdów dla uczniów.

Rozumiem, że jej autorzy, w cudowny sposób namówią np. Solarisa do oddania za darmo kilkunastu autobusów, potem w równie cudowny sposób przekonają np. Orlen, aby mogli do woli tankować nie płacąc za paliwo. Na koniec tylko trzeba znaleźć jeszcze kierowców-wolontariuszy, którzy będą wozić dzieci za przysłowiowe "dziękuję". A jeśli autobus się zepsuje, normalne będzie to, że każdy z wałbrzyskich warsztatów z radością dokona naprawy za darmo. Pozostaje jeszcze tylko wywalczyć 100% ulgi w ubezpieczeniach, zero zł podatku od środków transportowych i mamy cud w Wałbrzychu.

Kiedy w końcu ludzie zrozumieją, że w ekonomii nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad? Kto naprawdę zapłaci za owe "darmowe" przewozy? Odpowiedź jest prosta. My podatnicy! I to wszyscy, nawet ci, którzy nigdy nie skorzystają z dobrodziejstw bezpłatnych autobusów, za to słono kosztuje ich wysoko opodatkowane paliwo do ich własnych, pełnopłatnych samochodów. Bo przecież nie ma możliwości, aby komunikacja autobusowa dowiozła na miejsce każdego i wszędzie. Zawsze korzystać z niej będzie tylko pewna część mieszkańców.

Przeciętny Wałbrzyszanin nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki jest roczny koszt finansowania transportu publicznego realizowanego przez operatora Śląskie Konsorcjum Autobusowe - to pieniądze rzędu 30 mln. zł, czyli np. roczny budżet gminy Głuszyca. Jeśli tę kwotę podzielimy przez liczbę mieszkańców Wałbrzycha, to wychodzi około 300 zł rocznie na osobę, czyli przeciętna czteroosobowa rodzina dopłaca do przewozów, aż 1200 zł rocznie i to już dzisiaj, w sytuacji gdy przewozy są przecież płatne, bo od pasażerów wymagane są bilety!

Za każdym razem, gdy jacyś politycy próbują nam mówić, że coś powinno być darmowe, radzę mocno trzymać się za portfel, bo to oznacza tylko to, że mają ochotę dobrać się do Twoich ciężko zarobionych pieniędzy".

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~ 3-03-2017 9:13
Pani Beata może głębiej się zastanowi nad problemem. Darmowa komunikacja = mniej spalin,a co za tym idzie czystsze powietrze.
~pieter 3-03-2017 9:55
W skali budżetu 740mln, kwota 350tyś to śmieszna kwota. Zdrowe środowisko, oszczędności w domowym budżecie, edukacja, to same korzyści za taką małą kwotę...
~~obserwator 3-03-2017 9:59
No tak, Pani Beata zawsze na straży pomocy mieszkańcom, ale nie wtedy jak może jej osobisty portfel ucierpieć. Obroty na biletach zmalały po przedłużeniu linii miejskiej do Głuszycy a tu taki wredny postulat - darmowe dla dzieci. Nie jestem za darmową komunikacją ale sianie fermentu jakoby każdy 300 zł "dopłacał". Ode mnie nikt nie chce nic poza wykupieniem e-karty. Tej Pani już dziękujemy
~pytacz 3-03-2017 10:04
A moze inaczej: darmowe bilety=wiecej pasazerow=wieksze spalanie paliwa=wiekszy smog? Albo; darmowe bilety=koniecznosc zaplaty za paliwo i pensje kierowcy=zwiekszamy podatki gminne i oplaty za wode? Albo czem u nie uczynic darmowego wszystkiego,np.prostytutek? Darmowe prostytutki=zero gwaltow? Czy moje kalkulacje moga byc bledne? Po co pani Beata tak komplikuje skoro wszystko mozna prosciej przedstawic?
~Marta 3-03-2017 10:05
Tacy mądrzy jesteście, Chyba się po to ma firmę żeby zarabiać a nie utrzymywać wszystkich dookoła. Nikt nikomu nie da za darmo. Tak się wypowiadacie to kupujcie ludziom bilety tacy mądrzy jesteście za swoje pieniądze.Z czyiiś pieniędzy rozliczacie a dajcie swoje. Widać że kompletnie nie macie pojęcia o biznesie. To może podnieśmy socjalne do +1000.
idler73 3-03-2017 10:42
@pytacz, idąc za Twoim rozumowaniem, darmowy psychiatra = zero debilnych wpisów. Wałbrzych nie jest bogatym miastem, choć i tak jest zdecydowanie lepiej niż 10-15 lat temu, czyli w czasach kiedy pani Żołnieruk tłukła największy hajs, ponieważ nikt nie był w stanie ogarnąć i ujarzmić prywatnych przewoźników jeżdżących sprzętem który dawno powinien być przerobiony na żyletki. Pierwszym który sytuację opanował był Szełemej, on niczego nie zakazał, po prostu rozszerzył usługi przewozowe komunikacji publicznej, którą jego poprzednik zamordował. Z resztą jego poprzednik, zdobył urząd dzięki wsparciu m.in. p. Żołnieruk i bieda-górników. Mało kto pamięta, @pytacz pewnie jeszcze wtedy uczył się pisać. Solą w oku jest sprawna, nowoczesna, wygodna i generalnie tania komunikacja.
idler73 3-03-2017 10:44
c.d. dlatego radziłbym pani Beacie, pomyśleć o przebranżowieniu, podobno to dość częste w małym, średnim, a nawet dużym biznesie. A, dzieciaki ? Skoro już wspieramy je 500+, każda idea wsparcia rodziny jest dobra i warta wdrożenia, nawet jeśli miałyby na tym ucierpieć interesy pani Beaty.
~v7 3-03-2017 10:44
Miasto POtrafi zmuszać szkoły do płacenia za koszenie trawy, likwidować baseny dla jedynie słusznego Aqua, zwiedzanie SK pewnie obowiązkowe dla każdej szkoły itd, to może zamiast darmowych biletów zrobić bus school za drobną opłatą, jak jest to w normalnych krajach. Tylko kto to zrobi w mieście w którym doprowadza się MZK do upadku itd. Inicjatywy dla inicjatyw, a opłacanie wszystkich struktur lewackich, też nie jest za free. Robią zadymę, pożytek żaden.
~~obserwator 3-03-2017 10:47
No tak, Pani Beata zawsze na straży pomocy mieszkańcom, ale nie wtedy jak może jej osobisty portfel ucierpieć. Obroty na biletach zmalały po przedłużeniu linii miejskiej do Głuszycy a tu taki wredny postulat - darmowe dla dzieci. Nie jestem za darmową komunikacją ale sianie fermentu jakoby każdy 300 zł "dopłacał". Ode mnie nikt nie chce nic poza wykupieniem e-karty. Tej Pani już dziękujemy
~Pogoda tomus 3-03-2017 12:19
A kto doprowadzil do bankructwa Mpk?,zasiadali w ratuszu jako radni a nieoficjalnie byli wlascicielami busow,wspolnikami,nazwisk przytaczac nie trzeba,na boguszow jeden przewoznik i nie ma szans na innego,byle borobus,nystur i wszelkie powiazania rudego z WWSem doprowadzily do tego,dlaczego na trasie wch swidnica jest kilku przewoznikow?,bo tam ratusz niema nic do powiedzenia
~pytacz 3-03-2017 13:06
Idlerku, czyż nie potwierdziłeś bzdurności idei ,,darmowości" poprzez logiczne powielenie moich ,,redukcji do absurdu" właśnie tej ideiprzy pomocy kilku przykładów ? Przecież każdy naukowiec by to uznał, nieprawdaż? Obserwatorze, nie sądzisz że darmowe bilety byłyby nieuczciwa konkurencją i szkodliwą dla ludzi monopolizacją usług gminnych jeśli by temu się głębiej przyjrzeć?
~ja 3-03-2017 13:22
to w zamian za to, niech radni podniosą sobie o kolejnych kilkaset złotych - na pewno są ZA ...
~Marta 3-03-2017 14:21
CO WCZORAJ KORWIN MÓWIŁ NA TEMAT KOBIET, WIĘC WSZYSTKO JASNE A ONA JESZCZE JEST W JEGO PARTII :)
~BIZNES JEST BIZNES 3-03-2017 14:27
JAK POBIERAJA OPLATE ZA PRZYSTANKI TO SIE DENERWUJE, JAK DZIECI MAJA JEZDZIC ZA DARMO TEZ SIE DENERWUJE TYLKO Z INNEGO POWODU, NAJLEPIEJ JAK JEST PO MOJEMU. JAKO PRZECIWNIK POLITYCZNY UWAZAM, ŻE NALEŻY LUDZI ZWOLNIC Z OPLATY ZA CZYNSZE ITP. ALE GDYBY TO BYŁO MOJE MIESZKANIE TO NALEZY PLACIC CZYNSZ. TAKI NARÓD O MORALNOŚCI PANI DULSKIEJ
~Fin 3-03-2017 14:43
Zolnierukowa jest przedsiebiorca, zna sie na zarzadzaniu. Slyszalem, ze ukoczyla ekonomie. Ona powinna zarzadzac Walbrzychem zamiast lekarza, ktory idzie w strone bankructwa.
~rusek 3-03-2017 15:34
Hahahahahaha Żołnierukowa zarządzać miastem? To ja już wolałbym Ale Rosiak czy młodego Rambachera... chociaż mają jakie kolwiek pojęcie o polityce
~do fin 3-03-2017 15:46
Posłuchaj co wczoraj Korwin mówił w Parlamencie Europejskim o kobietach.
~ 3-03-2017 15:54
Ooo ekologów mamy 50 pasażerów to fakt więcej spalania przez autobus ale i tak mniejszej zanieczyszczenie jak jazda ewentualnie 50 aut
~Szczur 3-03-2017 16:17
Dla ludzi o niskim intelekcie, tj. wyborców i zwolenników dobrej zmiany, wszystko powinno być za darmo, gdyż do ich pustych łbów nie dociera, że to jest czyimś kosztem. Pani Beata ma rację twierdząc, że nie ma nic za darmo,za wszystko trzeba zapłacić. Obecne rozdawnictwo spowodowało określone reakcje, po co pracować, kiedy można otrzymać coś za nic. Oczywiście do nich nie dociera, że pracują na nich inni. Ci inni, nazywani najczęściej obelżywie to ci, którzy mają ambicje żeby się uczyć, ciężko pracować i coś mieć. To ci, którzy biorą swój los i byt w swoje ręce i nie patrzą na to, że ktoś im da. Taka polityka społeczna prowadzona dla osiągnięcia własnych korzyści politycznych, polegająca na złupieniu tych, którym dzięki własnemu wysiłkowi lepiej się powodzi, jest niegodna i szkodliwa.
~pytacz 3-03-2017 18:09
Dlaczego eurolewacy przekręcili słowa Korwina? Czy jemu nie chodziło o uzasadnienie niższych płac dla tych co są mniej produktywni np. kobiet - górników przodowych? Podzielił byś się jeden z drugim swoją pensją z koleżanką z pracy np. w kopalni mimo że kobieta by mniej wykopałą na szychcie? A właśnie tego chcą lewacy, przymusu równych płac. Głupiegop szukają w kraju który przeżył ten horror za komuny?
~bicz_bozy 3-03-2017 18:33
a czy p. Beata będzie pobierała mniejsze uposażenie jako prezydent w związku z faktem, że jest mniej inteligentna od mężczyzny - zgodnie z tezą jej szefa ? :)
~Michal 3-03-2017 19:41
Najlepsze jest to że ona wozi dzieci do szkół w kilku gminach i rodzice za to nie płacą tylko miasto. Więc dla niej mogą jeździć za darmo wszyscy, bo i tak gmina daje na to pieniądze. Z większości linii już zrezygnowała. To jaki ma w tym interes?
~ 3-03-2017 21:48
Pani Beata ewidentnie rozpoczęła już kampanię prezydencką do wałbrzyskiego ratusza.
~pytacz 3-03-2017 22:16
Czy Pani Beata nie wykazuje się jak na razie wyższą inteligencją od dotychczasowych prezydentów Wałbrzycha prowadząc skutecznie od lat biznes i budując majątek jaki chcą jej bezskutecznie ukraść komuchy? Czy nie było by logiczne potroić jej uposażenie jeśli gmina przestałą by się zadłużać? Nie wyszło by to nam na dobre?
~do szczur 4-03-2017 11:29
Puknij sie w łeb zanim coś napiszesz. Pomysl darmowych przejazdow pochodzi od czerwonych, szczekasz i obrażasz innych, tak rpbią ludzie z niskim intelektem.😊
~Szczur 4-03-2017 23:55
Na początek, szczury nie szczekają, powinieneś o tym wiedzieć. W komentarzu ani słowa nie napisałem o pomyśle darmowych przejazdów, bo cóż tu pisać. Więc puknij się w łeb i przeczytaj jeszcze raz co napisałem, chociaż wiem, że to i tak nie dotrze do Ciebie. Dodam, że nigdy nie miałem zamiaru obrazić ludzi biednych, gdyż wiem, że są oni pozostawieni sami sobie bez żadnej pomocy. Na myśli miałem głupców, leni i cwaniaków, a takich jest bardzo dużo. Wystarczy się rozejrzeć wokół siebie.
~CC 11-04-2017 18:02
Kolejny element wykańczania konkurencji transportowej w Wałbrzychu.
~Janosik 1-05-2017 16:55
Pani Żołnieruk za darmo to i z pewnością Dariusza Jońskiego nikt nie chciałby kopnąć w "zadek". Minęły czasy rozdawnictwa według formuły "wszystkim po równo jednemu wszystko drugiemu g*wno"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group