Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5862
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Będą dwie nowe nazwy ulic w Głuszycy

Czwartek, 1 czerwca 2017, 6:49
Autor: red
REGION, Głuszyca: Będą dwie nowe nazwy ulic w Głuszycy
Fot. red
W związku z wejściem w życie w ustawy dekomunizacyjnej burmistrz Głuszycy powołał komisję do przygotowania zmian nazw ulic w Gminie Głuszyca.

W skład komisji wchodzą: Wiesława Moździerz - przewodnicząca komisji, Joanna Drzygała – wiceprzewodnicząca komisji, Sabina Jelewska- sekretarz komisji oraz Ewa Dorosz, Janina Czaicka, Stanisław Michalik i Grzegorz Czepil. Na posiedzeniu komisja dokonała przeglądu nazewnictwa ulic w Gminie Głuszyca. Po zapoznaniu się z opiniami Instytutu Pamięci Narodowej dotyczącymi nazw ulic Pionierów i Dąbrowskiego komisja uznała, że opinie te nie wskazują na konieczność zmian wspomnianych powyżej nazw ulic. Do zmiany nazw ulic komisja wyznaczyła ulice Janka Krasickiego i Adolfa Warskiego.

Biorąc pod uwagę dużą ilość kwiatów upiększających domy mieszkańców wspomnianych ulic, komisja proponuje dla ulicy Janka Krasickiego następujące nazwy:

Tulipanowa lub Storczykowa lub Stokrotkowa lub Fiołkowa, a dla ulicy Adolfa Warskiego nazwy: Lawendowa lub Konwaliowa lub
Malwowa lub Jaśminowa.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Głuszycy w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Głuszyca burmistrz Głuszycy w dniach 1 - 14 czerwca zarządza przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami ulic, których nazwy zostaną zmienione.

Do każdego z mieszkańców ulic Adolfa Warskiego i Janka Krasickiego w Głuszycy posiadającego czynne prawo wyborcze dostarczone zostaną karty głosowania. Po wybraniu jednej z wyżej przedstawionych propozycji karty głosowania należy złożyć w wyznaczonych punktach w czasie trwania konsultacji. Karty głosowania od 1 czerwca do 14 czerwca będą przyjmowane w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 3, w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Głuszycy. 12 czerwca o godz. 16.00 burmistrz Roman Głód zaprasza mieszkańców ulic Adolfa Warskiego i Janka Krasickiego na spotkanie ws. konsultacji.

Wynik przeprowadzonych konsultacji społecznych będzie wiążący, a o wyborze nazwy ulic zdecyduje zwykła większość głosów osób uprawnionych do głosowania. Na podstawie wyniku konsultacji społecznych Rada Miejska w Głuszycy podejmie uchwałę o zmianie nazw ww. ulic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group