Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 5273
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Betlejem w Szczawnie

Niedziela, 22 listopada 2020, 11:23
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Betlejem w Szczawnie
Fot. użyczone
Nagrana zostanie płyta świąteczna, której autorami będą mieszkańcy naszego regionu.

Wspólnie z zespołem LIKO MAX BAND, w skład którego wchodzą muzycy ze Szczawna-Zdroju, Wałbrzycha i regionu wałbrzyskiego, dziećmi z chóru „Fantazia” z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju prowadzonego przez Katarzynę Francuziak, przedstawicielami mieszkańców i seniorów, radnymi i Urzędem Gminy w Szczawnie-Zdroju (na czele z Burmistrzem Markiem Fedorukiem) i przyjaciółmi Szczawna-Zdroju jest nagrywana płyta świąteczna pt. „Betlejem w Szczawnie-Zdroju”. Do współpracy przy nagraniu płyty zaproszono m.in. takich gości jak: Ernest Bryll, Marcin Pospieszalski, Jan Trebunia-Tutka, Joanna Fesler, Adam Lemańczyk. Utwory zaaranżowali Mieczysław Noskowiak, Paweł Kociubski i Marcin Pospieszalski. Płyta ma się ukazać na początku grudnia.
- Plany były trochę inne, ale obecna sytuacja nieco skomplikowała ich realizację. Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym czasem, kiedy ludzie podają sobie ręce, składają życzenia i wspólnie śpiewają kolędy. Powstaje płyta, która ma nas zbliżyć do siebie i dać radość tym, którym będzie po drodze. Płytę będzie można kupić w biurze Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju i w wybranych sklepach internetowych. Płyta powstaje z inicjatywy Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju - informuje dyrektor Teatru Mirosław Kowalik.

Mirosław Kowalik zajął się produkcją muzyczną, a Teatr Zdrojowy jest producentem wykonawczym. Większość materiału muzycznego na płytę nagrano M:23 Studio w Wałbrzychu. Część pracy wykonano w Studiu Programu Trzeciego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i w Waras Studio w Zaskalu. Całość zgrał Jacek Gładkowski m.in. realizator Polskiego Radia w Warszawie.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
15%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group