Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpłatna światłoterapia dla Wałbrzyszan

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 10 grudnia 2009, 7:24
Aktualizacja: 7:35
Autor: red.
Naświetlanie lampą RWS NM
Fot. WS Nowe Miasto
Rada Wspólnoty Samorządowej „Nowe Miasto” ma kolejny innowacyjny projekt skierowany do wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i okolic.

- Jeszcze przed świętami dajemy mieszkańcom możliwość skorzystania w naszej siedzibie z bezpłatnych usług naświetlania, które mogą przyczynić się do poprawy życia i zdrowia naszej społeczności. Terapia światłem, którą od 14 grudnia 2009 roku będziemy udostępniali wszystkim to w głównej mierze poprawa jakość życia, efektywna rehabilitacja i leczenie – wyjaśnia Dariusz Mrozicki.

Urządzenia, które będą udostępnione do tego celu są opatentowane i zatwierdzone jako urządzenia medyczne zgodnie z normami Unii Europejskiej oraz mają medycznie udowodnioną skuteczność. Pozwalają w niektórych przypadkach znacząco zmniejszyć zażywanie środków farmakologicznych. Zdaniem organizatorów przedsięwzięcia, mieszkańcy - stosując tę metodę - odciążą organizm i zaoszczędzą pieniądze.

- Światłoterapię stosują lekarze w przychodniach, szpitalach, gabinetach rehabilitacji na całym świecie, więc dlaczego nie mielibyśmy i my pomagać mieszkańcom umożliwiając im łatwy dostęp to tego narzędzia, które wpływa m.in.. na podniesienie odporności organizmu (wzmacnia system immunologiczny), działa przeciwzapalnie, łagodzi i usuwa ból, reguluje procesy metaboliczne, a wymaga poświęcenia tylko kilku minut dziennie, aby wzmocnić organizm – argumentują.

- Ze światłoterapii pod czujnym okiem i pełnym doradztwem konsultantów medycznych Bioprom będzie mógł skorzystać każdy chętny od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 16:00 w naszej siedzibie przy ul. Piłsudskiego 102 – informuje szef Wspólnoty Dariusz Mrozicki.

Akcja w miesiącu grudniu będzie prowadzona od 14 grudnia do 23 grudnia 2009 r., a następnie zostanie wznowiona w nowym roku od 4 stycznia 2010 roku na czas nieokreślony.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group