Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3461
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Biała Sobota dla mieszkańców Boguszowa–Gorc

Środa, 29 października 2014, 11:56
Aktualizacja: 11:57
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Biała Sobota dla mieszkańców Boguszowa–Gorc
Fot. użyczone
25 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Boguszowie–Gorcach już po raz trzeci odbyła się akcja pod hasłem „BIAŁA SOBOTA” adresowana do mieszkańców miasta i okolic.

Akcję wspierał personel lekarski i pielęgniarski ze Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Pacjenci skorzystali z porad, badań, konsultacji kardiologów, internistów, onkologa, psychiatry, pulmonologa, hematologa, terapeuty, psychologa i logopedy. Wykonywane były badania EKG, pomiar ciśnienia, badanie poziomu cukru, porady diabetologiczne, badania spirometryczne.
Łącznie z konsultacji skorzystało ponad 80 osób.

Akcja Biała Sobota połączona była z warsztatami profilaktycznymi dla uczniów klas 0-6. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście. Warsztaty rozpoczęły się pokazem Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaczkowie i Ochotniczej Straży Pożarnej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Medycznego w Kamiennej Górze. Obie jednostki w realistyczny sposób przedstawiły akcję ratunkową na miejscu wypadku drogowego. W czasie pokazu ratownicy wykorzystali ciężki sprzęt bojowy i karetkę pogotowia, następnie przeszkolili dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kolejną atrakcją była możliwość spędzenia czasu z zespołem Sachiel - finalistami programu Must be the Music. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, zebrania autografów, wysłuchania ich najlepszych utworów.

Czas umilali swoją obecnością pracownicy MBP-CK w Boguszowie- Gorcach - Janusz Kita i Sławomir Mika. Podziwiać mogliśmy również wyjątkową wystawę o historii Boguszowa–Gorc przeniesioną na czas warsztatów z boguszowskiego domu kultury, a także prace plastyczne uczniów. Dużym uznaniem cieszyły się występy taneczne uczniów PSP6 przygotowane przez Małgorzatę Bany. W czasie trwania Białej Soboty prowadzącym zajęcia udało się połączyć dobrą zabawę z wartościami dydaktycznymi.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group