Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2739
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Biała sobota w Międzynarodowym Centrum Onkologii w Wałbrzychu

Wtorek, 31 stycznia 2017, 9:06
Autor: red
Wałbrzych: Biała sobota w Międzynarodowym Centrum Onkologii w Wałbrzychu
Fot. red
Już w najbliższą sobotę 4 lutego w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem zainteresowani mieszkańcy Wałbrzycha i okolic będą mogli bezpłatnie poradzić się onkologa.

Organizowana przez Affidea Polska akcja skierowana jest do osób chorych na raka, ich rodzin, bliskich oraz wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat tej choroby. Pacjenci będą mogli także skonsultować się z lekarzem i uzyskać informacje, jak powinni postępować na co dzień, by skutecznie zapobiegać chorobom nowotworowym. Patronat nad tą akcją objęła Polska Unia Onkologii.

Do dyspozycji mieszkańców będą lekarze oraz pielęgniarki z Międzynarodowego Centrum Onkologii Affidea w Wałbrzychu, którzy bezpłatnie udzielą konsultacji zdrowotnych i odpowiedzą na wszelkie wątpliwości dotyczące prewencji, diagnostyki i leczenia nowotworów. Zainteresowani będą mogli również zwiedzić ośrodek radioterapii i wysłuchać wykładu na temat profilaktyki nowotworowej.

Bezpłatne konsultacje zostaną przeprowadzone w sobotę 4. lutego w godzinach od 8:00 do 13:00 w Międzynarodowym Centrum Onkologii Affidea przy ul. Sokołowskiego 4 w Wałbrzychu.

Dodatkowo będzie istniała możliwość dowiedzenia się czegoś więcej na temat „Programu skoordynowanej opieki zdrowotnej Marco Polo” wspomagającego szybką wykrywalność chorób nowotworowych. Program ten powstał w odpowiedzi na wzrastającą liczbę zachorowań na choroby nowotworowe w regionie dolnośląskim. Program kierowany jest do wszystkich osób powyżej 50 roku życia, z wyjątkiem tych, którzy w ciągu ostatnich 8 miesięcy byli na wizycie u onkologa.
- W swojej wieloletniej praktyce nie raz spotykałam się z osobami, które zgłosiły się do nas już w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej. Dlatego korzystamy z każdej możliwej okazji by przypominać naszym pacjentom, że kluczowe dla ich zdrowia są badania profilaktyczne, zwłaszcza gdy są w tzw. grupach ryzyka - tłumaczy dr n. med. Katarzyna Bojarowska, Specjalista radioterapii onkologicznej i kierownik ośrodka MCO Affidea w Wałbrzychu. Organizowana przez nas „biała sobota” oraz program „Marco Polo” są doskonałą okazją do tego, by zbadać się bez żadnych kosztów,. Wystarczy tylko przyjść – dodaje.

Affidea regularnie angażuje się w inicjatywy społeczne podkreślające rolę profilaktyki przeciwnowotworowej i podejmuje działania edukacyjne. W Światowym Dniu Walki z Rakiem, oprócz organizacji „białych sobót” w trzech ośrodkach radioterapii, firma dodatkowo wspiera Polskie Amazonki Ruch Społeczny, angażując się w akcję w Hali Koszyki w Warszawie, polegającej na nauce zdrowych nawyków. Wcześniej Affidea razem z Amazonkami biła rekord Guinessa w samobadaniu piersi oraz wspólnie zainaugurowały nietypową akcję społeczną „Życiowy przepis”, której celem jest budowanie świadomości, że wykonane samodzielnie lub przy wsparciu bliskiej osoby badanie piersi, jest pierwszym krokiem do wczesnego wykrycia raka piersi i może uratować życie. Akcja ta spotkała się z uznaniem dużej grupy młodzieży z Hongkongu, którzy przybyli do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży i uczestniczyli w warsztatach z samobadania piersi.

Więcej o akcji: www.zyciowyprzepis.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group